27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

REKTÖR HOCAYIDA VURDU 'PARALELCİSİN'

SDÜ'yü Paralel örgütün öğretim üyesi yetiştirme merkezi yaptığı iddialarını yanıtlayan Rektör Prof. Dr. İbicioğlu, 17 Aralık'tan sonra SDÜ'de paralel temizliği yaptığını söyledi

Isparta
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, hakkında çıkan 'Paralel Yapı mensubu' iddialarına cevap verdi. SABAH Akdeniz Yazı İşleri Müdürü Talip Yümsel ile Haber Müdürü İbrahim Okumamış'ın hakkındaki iddialarla ilgili sorularını yanıtlayan İbicioğlu, Paralel Yapı ile hiçbir ilişkisi olmadığını, 17 Aralık süreci ile birlikte SDÜ'de paralel yapıya karşı mücadele başlattığını anlattı. Rektörlük seçimi öncesi her gruptan destek aldığını ve rektör olduktan sonra destek aldığı grupların işaret ettiği isimleri yönetim kadrolarına getirdiğini belirten İbicioğlu, "Fakat 17 Aralık sonrası Rektör Yardımcısı Numan Tamer'i Paralel Yapı mensubu olduğu için hemen görevden aldım. Dekanlar içerisinde, 23 tane MYO müdürü ve daire başkanları içerisinde bir tane Paralel Yapı mensubu kalmadı. Bu konuda devletin bir politikası var. Milli Güvenlik Kurulu'nda kararlar alındı. Bizim üniversitemizde yönetim kadrosunda bulunanlar ile ilgili hiç kimse bunlar Paralel Papıdandır diyemez" dedi. 

BURASI AÇIK BİR KURUM 

Numan Tamer'in görevden alınmış olmasına rağmen yönetimde söz sahibi olduğu iddialarına cevap veren İbicioğlu, "Numan Tamer'in bana adam aldırma imkanı yok. Numan Tamer'in çok fazla gücü varmış gibi bir algı yaratıyorlar. Sonuçta mevzuat rektöre yetki verir, rektör ise kurullardan habersiz bir şey yapamaz. Üniversitede gizemli ve yetkili olan biri var ve istediğini yapar sanıyorlar. Böyle bir şey olamaz, burası açık bir kurum" şeklinde konuştu. 

MERKEZİ YERLEŞTİRME 
Üniversiteye yapılan alımlar ile ilgili açıklamalarda bulunan İbicioğlu, "Biz asistanlarımızı ÖYP'den alıyoruz. YÖK ilan ediyor, merkezi yerleştirmeden bize geliyor. Dışarıdan aldığımız birkaç adam var. Bunların içerisinde cemaat bağlantılı olabilecek kişiler de var. Evet, biz Paralel Yapı mensubu adam aldık ama bunları Paralel Yapı istediği için almadık, ikili ilişkilerimiz ve ihtiyacı göz önüne alarak alımları yaptık" ifadelerini kullandı. 

730 DEĞİL 240 KİŞİ ALDIK 

Söylenenlerin aksine bugüne kadar üniversiteye 730 değil 240 öğretim üyesi aldıklarını anlatan İbicioğlu, "Bu kadroları YÖK belirliyor. Bu 240 kadro dışarıdan alınmış adam demek değil. İçeride doktorasını bitirmiş asistanın yardımcı doçent olması, yardımcı doçentin doçent olması, doçentin profesör olması bu kadroların içerisinde. Yani üniversitenin kendi kaynaklarının içerisinde yükseliyor bu insanlar. Dışarıdan alınan ancak bunun 5'te biridir" dedi. 

GÖREVLERİNİ YENİLEMEDİM 

Paralel Yapı'nın yurt dışındaki uzantısı üniversitelere rektör olarak atanan öğretim görevlileri hakkında da bilgi veren İbicioğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Okullara görevlendirilen Mesut Akgün, Hüseyin Badem, Ercan Tunç, bunların hepsi eski Rektör Metin Lütfü Baydar zamanında gönderilmiş ve benim görevlerini yenilemediğim kişiler. Bunlar SDÜ'nün kadrolu profesörleri. Ayrıca bizim görevlendirme yapmamız yetmiyor, YÖK onaylamasa bunlar gidemez. Bana kalsa keşke bu insanlar üniversiteden gitsin, ayıklansınlar ve üniversite rahat etsin." 

REKTÖR OLALI 3 YIL OLDU
SDÜ'nün paralel yapı için öğretim üyesi yetiştirdiği iddialarını reddeden İbicioğlu, "Abdurrahman Uzunaslan demiş ya 'Üniversitede yetiştirip başka okullara gönderiyorlar' diye, ben bu adamın zekasından şüphe etmeye başladım. Bir kişinin mastırı 2 ya da 3 yıl sürer. Doktora 4 yılda biter. Asgari 6 yıl sürer eğitimleri. Ben rektör olalı 3 yıl olmuş. 3 yılda ben bunu nasıl yapabilirim. Diyelim ki ben rektör olduğumda yüksek lisans ve doktora öğrencisi aldım. Benim aldığım bir öğrencinin doktorasını bitirmesine bugün itibariyle 4 sene var. Ben bu adamı nasıl yetiştirip gönderebilirim. Burada bir tezat var. Hem 'üniversiteyi paralel yapı ile doldurdu hem de bunları başka yerlere gönderiyorlar' diyorlar" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Fatih Demir

11 Ocak 2015 Pazar 07:03

Sen paralelci değilsin ha.Senin kim olduğunu herkes biliyor. Paralelciler yerini ayarladı mı sen onu söyle.

Civan Mert

10 Ocak 2015 Cumartesi 02:13

Ben paralelini maralelini bilmem ama Hocam, Abdurrahman Uzunaslan'ın dediği hiç mühim değil. O zat vaktiyle Aksiyonu ilk çıkaranlardan biri olmakla övünürdü.Ama hocalıkla zerre kadar ilgisi olmayan biriydi.Kesinlikle hak etmediği kadroyu vermeyip SDÜ ve ISparta'yı kurtardığınız için çok ama çok teşekkürler. Antep'tekilere kolaylıklar...

Hoca

07 Ocak 2015 Çarşamba 22:58

Hoca,İktisatçısın kaynak kullanımı nedir bilirsin. Göreve başlattığın adamlardan biri 55 yaşında ve "Ben 65 yaşında Prof" olacağım dedi. İyi yönetici ne yapar bunu diyen adamın ensesinden tutar kapıya koyardı. Bunu yapamazdın çünkü 55 yaşındaki adamı göreve sen getirdin. Bu göreve 25 yaşında eleman alsan 65 yaşına kadar 40 yıl memlekete hizmet ederdi.Yanlış yaptın hoca.

rastlantı

08 Ocak 2015 Perşembe 17:36

siz cesur olsanız yorum yazarken ismini saklamazsın... sonunu düşünen kahraman olamaz zübük...

Zübük

07 Ocak 2015 Çarşamba 18:19

Liyakat liyakat diyon kendinle çelişiyon!! bu hafta İstanbuldan Yalvaç Teknik bilimlere PARALELCİ Yüksek okul Sekreteri Atamışsın. Ekmeğini yediğin Ispartada yokmuydu liyakatlı memur insan evladı.

Zübük

07 Ocak 2015 Çarşamba 18:05

Liyakat liyakat diyon kendinle çelişiyon!! bu hafta İstanbuldan Yalvaç Teknik bilimlere PARALELCİ Yüksek okul Sekreteri Atamışsın. Ekmeğini yediğin Ispartada yokmuydu liyakatlı memur insan evladı.

Zübükkkkkk

07 Ocak 2015 Çarşamba 17:50

Hangi Ataman LİYAKATLI sana soruyorum. aha önce Rektörlükten sürülen ve Daire Başkanı olarak getirdiğin mi?Kusurlu Hakimi Memur olarak Getirip Danışmanın yaptığın mı?Personel daire başkanı olmak düşündüğünün lüks oda yaptıran mı? Öğrenci işleri dairesine atayıp aldığın kişimi(utanmadan üniversitede kimse beni sevmiyor diye birde ağlarmış her yerde senin neyini sevsin zübük.Daire başkanı yaptığın Lüks Hamam Yaptırmış nisandan sonra çimersiniz.Soruşturmaları SORAN YOK noldu 14 veya 22 TİRİL

beyza

07 Ocak 2015 Çarşamba 13:28

şimdi git rektör bir seçim şarkısı ezberle onu söyle bakalım inanacaklar mı

paralel

07 Ocak 2015 Çarşamba 11:48

Vallahiiii bende paralel degilim..:)))

AK PARTİLİ TEŞKİLATLI

07 Ocak 2015 Çarşamba 10:17

fen edebiyat fakültesin de insanlara tuzak kuran ,soruşturmalar açtıran hocalar varmış.kim bunlar? sayın CUMHURBAŞKANIMIZ bunlara MÜDAHELE EDECEKTİR.NİSAN AYINA AZ KALDI.

ünal

07 Ocak 2015 Çarşamba 09:11

sayın rektör numan hoca hayırdediyse senin bile sözün geçmedi gelelim personel alımına adamın göz rengine kadar tarif ediyorsunuz e benimi alacaktın tabiiki onu alacaksın saf değiliz yapılan rezaletleri görüyoruz

ünal

07 Ocak 2015 Çarşamba 09:04

numan hocanın atadıklarına bakın ne yaptıklarını net görürsünüz her türlü yalan adam kayırma bunlarda birde toprağın altı var hesap zamanı orada ne yaparsınız bilmem bu insanlar sizlere hakkını helal etmiyor işinden aşından ettiğiniz insanlar hakikaten akşam rahat yatabiliyormusunuz hastane mikrobunu ne yapacaksınız ölen ölene yat sen rektör yat bi dölüm bostan yan gel yat osman yatın bakkalım yatın saten gidicisiniz keyfini sürün allah var allah

ünal

07 Ocak 2015 Çarşamba 08:57

direksiyonu numan hocaya verdiniz veya verdirtdiler sizler kukla oldunuz istediklerini aldılar onlardan olmayanı farklı düşüncedeki insanları almadılar sizin kendi akrabalarınızdan bir bayan yolsuzluk yaptı kapattınız daha sonra burdura doçent yaptınız yalanmı hocam yalanmı allah şahittir akrabaların terör estirmedilermi hic mi haberiniz yok yoksa cok safsınız diyemeyeceğim hocam hastane mikrobundan kaç kişi öldü üniverstede açıkla adamsan adamsan

abdullah

07 Ocak 2015 Çarşamba 08:43

bu paralelin meşhur olduğu zamanlarda eşim hastanede yatmıştı, o zaman şahit oldum ki hastanenin her katında her servisinde 3 er 4 er adet zaman gazetesi ortalarda geziyordu bu gazeteler belli ki buralara birileri tarafından bedava bırakılıyordu, ayrıca o dönemde de aynıydı şimdi de bakın koridorlarda bekleme yerlerindeki televizyonlara hangi k****lar açık tabi ki SAMAN televizyonu.... başka söze hacet varmı?

ysmnsrgc

07 Ocak 2015 Çarşamba 08:32

hiç utanmıyorsun değil mi? İnsanların gözüne baka baka yalan söylüyorsun. Sahi bağlı olduğun cemaat bu işe ne diyor? Bir açıklamada onlar yapsa ve dese ki "bu adam bizden değil" bizi de kandırmış. O aslında "ZÜBÜK" müş.

misafir

07 Ocak 2015 Çarşamba 08:26

şahsın değil ama oturduğun makam çok önemli. O makama hürmeten kıvırmayı bırak artık, çok komik oluyorsun. Senin paralel olduğunu dünya alem biliyor. Seni o üniversiteye getiren paralel hemşehrin A.Y biliyor. Çok daha önemlisi ALLAH biliyor. Herkesi kandırdı diyelim, Allah'ı da kandıracağını düşünüyor musun?

hikaye

07 Ocak 2015 Çarşamba 07:55

rektör hoca sadece söylüyor... ama devletin mekanizmaları her şeyi biliyor. ekürisi vardı bir emniyet müdürü o da gitti tırlara çarptı şimdi oda aynı hoca gibi yırtınıyor..değilim değilim diyee

hoca

07 Ocak 2015 Çarşamba 07:03

hoca sen allahım aşkına kendin inanıyormusun bu söyleriklerine. üniversitede atadığın tüm idarececiler (başhekim ve Yarıdımcıları, Hastane başmüdürü ve Yardımcıları, Dekan ve Yardımcıları, Yüksekokul ve fakülte sekreterleri Müdürlerine bak. Aldığın akademik, idari ve şirket çalışanlarına bir bak allahın aşkına, hepsi parelelin ve mütevelli heyetin, ağabeylerin organize ettiği adamlar ve kadrolar. Bir tane AKP den refaranslı bir kişi istihdam ettim de tamam hoca.

Hastane

12 Mart 2015 Perşembe 17:45

Yazıklar olsun size. Yuh olsun. Hastanede bir tane paralelci kalmadı. hepsini temizlediler. Malum şahıs halil karakoç başta olmak üzere hepsi görevden alındı.

hayret

07 Ocak 2015 Çarşamba 06:44

rektör hoca bir numaralı paralelci orhan adıgüzeli yaşamboyu eğitim merkezinden aldı adı paralel operasyon peki kendisini nereye müdür yaptı liderlik araştırmaya.... bu millet de saf salak adamı nereye gönderdiğini takip etmiyor. bu kadar da dalga geçilmez insanlarla!!!

ALİ

07 Ocak 2015 Çarşamba 06:20

İL MÜDÜR YRDLARI İNCELENMELİ.

ummu yildirim

07 Ocak 2015 Çarşamba 03:46

Geçici hemşireleri bile AKP diye aldirtmayan üniversite yönetimi şimdi kıvırıyo

bunlar değilse kim paralel

06 Ocak 2015 Salı 22:58

"Dekanlar içerisinde, 23 tane MYO müdürü ve daire başkanları içerisinde bir tane Paralel Yapı mensubu kalmadı"Kaldı mı kalmadı mı?

doğru

06 Ocak 2015 Salı 22:37

sdü hastanesi müdür yardımcısı M D Ç o temizmi acep cemaat sohbetlerine gelmeyen insanları siz taplantılara katılmıyorsunuz diye terbiyez lik yaparken bilen biliyor birde allah birde H.KÇ ŞİMDİ batıda görevli oda bunlardan rektör hoca bunlardan başlasın belkim ozman bu işler kapanır

doğrucu

06 Ocak 2015 Salı 22:13

Paralelci olmadığınız için mi üniversiteye alınacak akademisyen ya da öğretim elemanlrının cemaatle bağlantılı olduğuna dikkat edip ona göre adam seçtiniz... bizzati sahsıma dahi soruldu. Cevirin Hocam kazı yanmasın...

Isparta Hakan

06 Ocak 2015 Salı 19:56

Rektör hoca nın dedikleri çok komik.elbette bu yapılanma 3 yıl önce seninle beraber başlamadı.ama son 3 yıldır seninle beraber zirveye çıktı.karşına sana ne soracağını bile bilmeyen gazetecileri alpta kendini paralel düşmanı gibi algılatmanız komik.1)özellikle tıp fakültesinde döneminizde kaç öğretim üyesi alındı?kaçı liyakatıyla alındı?kaçı meslek yüksek okulu üzerinden görevlendirmeyle alındı?hastanedeki ambulans şöförü, temizlikçi,çaycı ile paralelci olmadığı için uğraşıp işinden eden kim?

Mehmet kurt

06 Ocak 2015 Salı 19:51

sayın rektörüm abiyene tabirle pacanız tam anlamıyla tutuşmuş.ancak ne yaparsanız yapın malesef yapacak bir şey yok. Size tavsiyem siiz ve sizin yerleştirdiğiniz paralı adkerleriniz secim sonrası ne reye gidecek olduğunuz.sana yalvaran insanların cv letini hep numan hocaya yolladın, numan hocada cv den ziyade bizden mi değilmi diye araştırtıp , geri bile dönüş yapmadı. Ah hasan hocam ah kendi sonunu kendin hazırladın , keske bu kadar nefret almasaydın, keske bu kadar kul hakkı yemeseydin..

sngtl

06 Ocak 2015 Salı 19:19

Dün bir taraflarına su septiklerin bugün parelelcimi oldu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR