23 Mart 2018 Cuma

  • 3,972 TL
  • 4,913 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
ISPARTA 10°
KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

Meteorolojiden Kuvvetli Yağış Uyarısı

Yağışlı hava dalgasının etkisine giren Türkiye'de, sel baskınlarına karşı Meteoroloji vatandaşları uyardı.

Isparta

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz ile Isparta, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Konya, Kırıkkale, Samsun, Çorum ve Amasya ile yarın Sabah saatlerinde Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Edirne çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIKLARI ARTACAK

 

Hava sıcaklığı Türkiye genelinde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, kuzeybatı kesimler ile zamanla iç kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege'de güney yönlerden, yarın Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, İç Anadolu'nun güneyinde güney ve güneybatı kuvvetlice esecek.

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

 

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Edirne çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine işaret eden Meteoroloji, ani sel, lokal su baskını, yıldırım, dolu gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

 

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

 

İSTANBUL: Parçalı ve zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(26)

 

ANKARA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)

 

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (24)

 

ADANA: Az bulutlu ve açık.(31)

 

ANTALYA: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu. (22)

 

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(18)

 

ERZURUM: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu. (17)

 

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(25)

 

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

 

MARMARA: Parçalı ve zamanla çok bulutlu, güney kesimleri ile zamanla bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar öğle saatlerinde Edirne çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

 

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde Kütahya, Manisa, Uşak ve Afyonkarahisar çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

 

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere Isparta çevreleri sağanak yağışlı.

 

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla batı kesimleri çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Konya ve Kırıkkale çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

 

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

 

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Samsun, Çorum ve Amasya ile yarın Sabah saatlerinde Giresun, Trabnzon, Gümüşhane, Bayburt, Sinop, Samsun ve Ordu çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek..

 

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık zamanla, parçalı, kuzey kesimleri çok bulutlu.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR