25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,718 TL
  • 5,504 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

İŞTE O ANLAR BÖYLEYDİ

İŞTE O ANLAR BÖYLEYDİ

Isparta


Isparta'da geçen mart ayında başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Fethullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 130 sanıklıdava başladı.

 

Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçen mart ayında başlatılan FETÖ/PDY operasyonunun ardından haklarında 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme', 'silahlı terör örgütüne üye olma', 'hukuka aykırı kişisel verileri kaydetme', 'şantaj', 'özel hayatın gizliliğini ihlal', 'resmi belgede sahtecilik', 'zimmet', 'icbar suretiyle irtikap', 'görevi kötüye kullanma','6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet' ve'kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak' suçlamalarıyla dava açılan 52'si tutuklu, 71'i tutuksuz, Fethullah Gülen ile birlikte 7'si firari olarak aranan toplam 130 sanığın yargılanmasına başlandı.

 

Isparta 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nin konferans salonunda bugün görülen duruşmaya; Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) eski Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu, eski rektör yardımcıları Prof. Dr. Şakir Şahin, Prof. Dr.Süleyman Seydi, Prof. Dr. Talip Türcan, Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız, eski SDÜTıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tuğrul Sezer,işadamları Bedri Ayhan, Alper Bayhan, Özcan Pınarcı, örgütün 'Ege bölge imamı'olduğu ileri sürülen Osman Demirhan'ın da aralarında bulunduğu 52 tutuklu sanıkile 64 tutuksuz sanık katıldı.

 

'PDY'NİN İÇİNDE DEĞİLİM'

 

Mahkeme, sanıkların kimlik tespitlerinin yapılıp iddianamenin yüzlerine okunmasıyla başladı. Ardından Mahkeme Başkanı MustafaYazıcı, iddianamede 'Ege bölge imamı' olarak gösterilen ve ABD'den dönüşte İstanbul'da gözaltına alınıp Isparta'da tutuklanan Osman Demirhan'a söz verdi.PDY'nin içinde olmadığını belirterek savunmasına başlayan Demirhan,"PDY'nin içinde değilim. Kim içindeyse Allah onun belasını versin. Kim devlete ihanet içinde ise Allah onun da belasını versin" dedi. Isparta'ya oğlunun SDÜ'yü kazanmasının ardından geldiğini ve burada 8 yıl kaldığını belirten Demirhan, burada da FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Altınbaşak Eğitim Kurumları'nda yöneticilik yaptığı söyledi. İddianamede 'imam' olarak gösterildiğini de belirten Osman Demirhan, kendisinin sadece söz konusu okulda yöneticilik yaptığını, imamlık nedir bilmediğini savundu.

 

'GEZMEYİ SEVERİM'

 

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mustafa Yazıcı, Demirhan'a yurtdışına neden bu kadar sık gittiğini sordu. Demirhan bu soruya,"Gezmeyi severim. Ekonomik durumum iyi" diye yanıt verdi. Mahkeme başkanının ABD'de örgüt elebaşısı Fethullah Gülen ile görüşüp görüşmediği sorusuna ise Demirhan, "Hayır, oraya her giden onunla görüşmek zorundamı?" yanıtını verdi.

 

'ÜYE OLMAKTANSA ÖLMEYİ SEÇERİM'

 

Kapatılan Altınbaşak Eğitim Kurumları'nda muhasebeci olarak çalışan ve örgütün Isparta'daki kasası olarak suçlanan tutuklu sanıklardan Eşref Çoban ise savunmasında, "Böyle bir terör örgütüne üye olmaktansa ölmeyi tercih ederim" dedi. Çoban, kendisinin sadece ailesinin geçimini sağlamak için bu işe girdiğini, üzerine atılı suçları kabul etmediğini söyledi.Çoban'ın ifadesinin ardından Mahkeme Başkanı Yazıcı duruşmayı yarına erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

darbe

16 Ağustos 2016 Salı 15:05

bu adamlar nerede olacaklardı

vatandaş mahmut

16 Ağustos 2016 Salı 12:20

Tuğrul hoca da onların bir parçasıydı. hastanede yapılan hileleri ve hırsızlıkların farkında değil miydi? hastanede onarım için verilen trilyonlar nereye gitti? onarımdan bir kaç ay sonra camlar soyulmaya başladı, alınan haksız sekreterler, hastaneden çalınan 13 trilyon para bunlardan sayın eski baş hekim bey bilmiyor muydu!? 'alanda satan da aynısı gibidir' veya 'ey iman edenler şüpheli şeylerden kaçının yoksa sonunda harama düşersiniz' işte geldi çattı. şuçlu şuçunu çekmeli.

Dr rt dt

16 Ağustos 2016 Salı 08:59

Tuğrul hocamı bu bataklığa çeken Numan nerde? Ne zaman yargılanacak? Tuğrul hocam inşallah -hakkıyla- serbest kalır ve tıp fakültesindeki öğrencilerine kavuşur.

as

16 Ağustos 2016 Salı 11:39

tuğrul hoca ve eczanesinde yediği naneler çıkmadı daha beter olsun tuğrulda eczacıda

Bay

16 Ağustos 2016 Salı 07:45

Demiralp soyadlılar üniv.alınanlar birde dedeleri kahramanlık kıçımın kahramanı o da o zamanın cukkacılarından millet çarık kemirirken konak hayatı yaşayanlar Güz.sant.fak.tezhip adı altında İlhan Özlemeyi zamanında alınan bayan önce başörtülü şimdilerde o biçim, ayrıca s.adı demiralay olan bayan, Ünal oğlu için çırpınıyor kendisi emekli olup oğlunu yerleştirecek fetoş yapılanma görmek isteyen güz.snt.geleneksel böl.baksın ilahiyat ta doktora bunların sığınağı,

ıspartalı

16 Ağustos 2016 Salı 05:24

He tabi tabi bizde yedik

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR