20 Mart 2018 Salı

  • 3,941 TL
  • 4,868 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
ISPARTA 13°
KAHRAMAN KOMUTANIMIZ ŞEHİT DÜŞTÜ

KAHRAMAN KOMUTANIMIZ ŞEHİT DÜŞTÜ

YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

YENİ SANAYİ SİTESİNDEN DEHŞET ANLARI

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

GELİNLİK GİYİP HEP BİRLİKTE İSYAN ETTİLER

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA DA GÜNÜN EN İĞRENÇ HABERİ

GÜNÜN EN İĞRENÇ HABERİ

Isparta

Isparta'da 2 yıl önce 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan 2 sanıktan 60 yaşındaki Feti K. 16 yıl, 36 yaşındaki Zeki T. ise 6 yıl 3 ay hapse mahkum edildi.

 

Isparta'nın Gelendost İlçesi'ne bağlı Balcı Köyü'ndeki Sarının Önü Yaylası'nda 2013 yılı yazında başlayan cinsel taciz zinciri,iddiaya göre şöyle gelişti. O dönem 12 yaşında olan ortaokul öğrencisi kızçocuğu S.A., çobanlık yapan anne ve babasıyla birlikte yaylaya yerleşti.Kurdukları çadırda oturan aileyi sık sık ziyaret eden çoban Feti K., kızı çadırda tek başına yakaladığı çeşitli tarihlerde cinsel istismarda bulundu.

 

'KÜÇÜCÜK KIZIN LAFINA MI İNANIYORSUN?'

Bir süre devam eden istismarın ardından S.A., durumu annesi Selver A.'ya anlattı. Yaşadıkları çadıra gelmeyi sürdüren Feti K.'yı kovan anne, eşi Osman A.'ya anlattı. Osman A. da yanlarına gelen Feti K.'ya durumusordu. Feti K.'nın "Küçücük kızın lafına mı inanıyorsun?" dediğibaba, kendisini uyarmakla yetindi. Bu olayın ardından ailenin yanına gelmeyi sürdüren Feti K., iddiaya göre yine çadırda bıçak zoruyla cinsel istismarda bulunduğu S.A.'ya, "Seni seviyorum, karımın üzerine alacağım" dedi.

 

BABAANNESİNİN EVİNE DE GELDİ

Okullar açıldığında S.A. anne ve babasının yanından ayrılarak, Balcı Köyü'ne gitti. Burada babaannesinin yanında kalan S.A.'nınyanına gelen Feti K., kızı yalnız yakaladığı dönemlerde cinsel istismarı sürdürdü. Bir keresinde Feti K., S.A.'ya "Sen benim olacaksın, yoksa herkese bunu anlatırım, adını çıkartırım. Zaten ikimizi Zeki T.'yeanlattım" dedi. Bu olaydan bir süre sonra kızın komşusu Zeki T. de okula giderek, "Sakın müdüre bir şey söyleme" diye tehdit ettiği S.A.'yı,okul yönetimine dayısı olduğunu söyleyerek okuldan aldı. Zeki T., motosikletine bindirdiği S.A.'yı ilçe merkezine götürerek yemek yedirmek istedi. S.A.'nın kabul etmemesi üzerine Zeki T., kızı tekrar okula bıraktı.

 

AİLE JANDARMAYA İHBAR ETTİ

Son olayda ise Feti K., okuldan çıktığı bir gün S.A.'yıkolundan tutarak zorla yol kenarındaki elmalığa götürdü. Burada kıza cinseltacizde bulunan Feti K., çevreden gelen sesler üzerine bıraktığı S.A.'yı"Kimseye anlatma, yoksa seni öldürürüm" diye tehdit etti.Yaşadıklarının ardından S.A.'nın durumu anlattığı ailesi, Aralık 2013'teGelendost İlçeJandarma Komutanlığı'na ihbarda bulundu. 2 şüpheli hakkındasoruşturma başlatıldı.

 

Daha sonra Feti K. ile Zeki T. hakkında 'küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar', 'cebir' ve 'hürriyeti tahdit' suçlarından Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Feti K. ve Zeki T.'nin tutuksuz yargılamaları sürerken, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı'nca Şubat 2014'te hazırlanan raporda, S.A.'nın ruh sağlığının bozulduğu belirtildi.

 

SANIKLARDAN BİRİ TUTUKLANDI

Her iki şüpheli, karar duruşmasına çıktı. Duruşmaya sanıklarve avukatları dışında katılan olmadı. Mahkeme heyetinin son sözlerini sorduğu sanıklar, suçsuz olduklarını savunarak beraat talebinde bulundu. Kararı açıklayan mahkeme heyeti, Feti K.'nın 'hürriyeti tahdit' suçundan beraatına,'cebir kullanarak küçük yaşta kıza cinsel istismarda bulunmak ve bu olayı zincirleme devam ettirmek' suçundan 16 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

 

SANDALYEYE OTURARAK KALBİNİ TUTTU

Zeki T. ise hakkındaki hüküm açıklanırken ayakta durmakta güçlük çekti. Sürekli sandalyeye oturarak kalbini tutan Zeki T. 'cebir vecinsel istismar'dan 2 yıl 3 ay, 'alıkoyma'dan da 4 yıl olmak üzere 6 yıl 3 ay hapse mahkum edildi. Mahkeme heyeti, Feti K.'nın tutuklanmasına hükmetti.

 

Zeki T.'nin avukatı Hüseyin Aksoy, 6 yıl 3 ay hapis cezası almasına rağmen, tutuklamada her ceza için 5 yılın alt sınır olduğunu belirterek, müvekkilinin tutuklanmasına gerek görülmediğini söyledi.

 

Nurettin Arkan / Yalvaç-DHA

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Kartallar yalnız uçar

20 Haziran 2017 Salı 23:37

Lanet olsun böyle insanlara vursan insan yerine koyarlar

Fahri Karslı

29 Aralık 2016 Perşembe 07:56

bir de bu ****ları affedecektiniz.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR