22 Temmuz 2018 Pazar

  • 4,791 TL
  • 5,612 TL
  • 190,35 TL
  • 94.082
ISPARTA 31°
KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

DÜN ONLARIN GÜNÜYDÜ UNUTMADILAR BÖYLE KUTLANDI !

DÜN ONLARIN GÜNÜYDÜ UNUTMADILAR BÖYLE KUTLANDI !

Isparta

Isparta'da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlandı hayvanları koruma günün kapsamında ısparta hayvan koruma derneği (Ishayko) ve diğer hayvan hakları savunucuları bir etkinlik düzenledi. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü tarafından doğal yaşam ile ilgili yaptığı fotoğraf sergisine katılan hayvan severler sonra geçici bakım evi inşaatını ziyaret ettiler. Belediye İşhanı Önünde Bilgilendirme Yapıldı. Belediye işhanı önünde dernek tarafından 5199. kanun ve sokak hayvanlarının sorunlarıyla ilgili bilgilendirme ve broşür dağıtımı yapıldı. Sokak hayvanlarına bağış yapılan mamayı sokak hayvanlara dağıtan dernek üyeleri daha sonra hayvansever esnaflara ziyarette bulundular. Halk Arasında Hayvanların Barınakta Yaşayacağına Dair Yanlış Bilgiler Dolaşıyor. Ishayko Başkan Yardımcısı Sabri Kocabaş inşaatı devam eden Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi hakkında açıklamalarda bulundu. Yanlış bilgilerin önününe  geçilmesi gerektiğini söyleyen Kocabaş "Öncelikle kurulan tesisin ismi BARINAK değil “GEÇİCİ BAKIMEVİ”DİR. Barınak değil sahipsiz sokak hayvanları için kurulan bir hastanedir. Sokak hayvanları aşılanıp kısırlaştırıldıktan sonra alındıkları ortama bırakılacaktır sadece sokakta yaşayamayacak durumda ki hayvanlar bakım evinde bakılır. 5199.kanunda bu şekilde yer alır." şeklinde konuştu.

Sokak Hayvanları Yardımlarınızı Bekliyor.

Isparta hayvan koruma derneği başkanı Aynur Gül 4 Ekimin önemine vurgu yaparak tüm Isparta halkına "4 Ekim hayvanları koruma gününde hayvanları korumak için somut adımlar atılıyor 5199. Hayvanları koruma kanunu ile hayvan hakları koruma altına alınmıştır.Bağlı olduğumuz federasyon 5199. kanunda iyileştirmeler için bakanlık arasında görüşmeler sürüyor. Tüm hayvanların sorunlarının yanında en ön görebildiğimiz sokak hayvanlarının sorunları için çözümler üretmeye çalışıyoruz önümüz çetin kış ayları sokak hayvanları için beslenmeler yapıyoruz benim hayırseverlerden isteğim derneğimize sokak hayvanları için mama yardımı yapsınlar dernek etkinliklerimize ayrıca katılımlarını bekliyorum bizi sosyal medyadan takip edebilirler" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

TreeMan

05 Ekim 2017 Perşembe 12:39

yapanlardan Allah razı olsun.

Ispartalı

05 Ekim 2017 Perşembe 12:24

Değerli Isparta halkına duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum... Onlardan ricam kış aylarında hayvanlar için kapılarının önüne bir kap yemek bir kap su koysunlar kardan ve yağmurdan korumaları için bir kömürlük açsınlar sevmek çok zor değil hayatın bir bütün olduğunu hatırlarsak güzelleşir bu dünya

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR