23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,861 TL
  • 5,691 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 25°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

BU DÖNEMİN BOMBA PROJESİ

BU DÖNEMİN BOMBA PROJESİ

Isparta

Eğirdir Gölü'nden 5 ayrı pompaj istasyonuyla çuvalla elektrik parası verip, tarımsal arazisinin ancak yüzde 30'unu sulayabilen Atabey, DSİ'ye kendi göletini yaptırıyor. 10 milyon m3 su kapasiteli gölet bittiğinde tarımsal sulama için Eğirdir Gölü'ne gerek kalmayacak.

215 MİLYONLUK YATIRIM

Atabey Belediye Başkanı Tevfik Atasoy, DSİ'nin 2016 yatırım programı kapsamında ilçede Kısık bölgesinde 94 metre bent yüksekliğinde, 10 milyon m3 su kapasiteli gölet inşa edileceğini açıkladı. 215 milyon TL'lik dev yatırım için 2 ay içinde ihaleye çıkalacağını müjdeleyen Atasoy, " İlçemiz kurulduğu günden beri bugüne kadar en büyük yatırım projesi olacak" dedi.

Isparta'nın en yakın ilçesi Atabey'e 5 yıl aradan sonra yeniden Belediye Başkanı seçilen AK Partili Tevfik Atasoy'un bu dönemki bomba projesi sulama üzerine. Isparta'nın en geniş ve verimli bölgesi Atabey Ovası'nda Demirel döneminde yapılan yatırınlar sayesinde Eğirdir Gölü beslemeli yapılan sulama artık elektrik maliyeti olmadan ve ovanın tamamı sulanarak gerçekleştirilecek. Atabey'de Kısık mevkiinde yapımı DSİ yatırım programına alınan 10 milyon m3 kapasiteli gölet projesi ile Atabey Ovası'na su cazibeli olarak gönderilecek. Sulanamayan 10 bin hektarlık alan suyla buluşacak,tarımsal üretim artacak.

Atabey Belediye Başkanı Tevfik Atasoy, DSİ'nin 216 milyon TL maliyetli proje için 2 ay içinde ihaleye çıkacağını müjdeledi. Atasoy,yatırımla ilgili şu açıklamayı yaptı:

GÖLDEN GELEN SU KAÇAK VERİYOR

"İlçemiz kurulduğu günden beri bugüne kadar en büyük yatırım projesi. Kısık bölgesinde 94 metre bent yüksekliğinde ve 10 milyon metreküp su kapasiteli gölet DSİ tarafından 2016 yılı yatırım programına alındı. Projesi hazır olan bu göledin inşaatı 2 aya kadar ihaleye çıkılarak başlayacak.215 milyon lira maliyetli bu gölet inşaatı tamamlandığında Atabey Ovasında hem verim artışı sağlanacak hem de suyun cazibeli olması nedeniyle tarımsal üretimde girdi maliyetleri azalacak. Şu anki mevcut sistemde Eğirdir Gölü'nden 14 bin hektar sulama kapasitesinde su, Atabey Ovasına basılıyor. 5 kademe pompa istasyonundan gelen bu su ile ancak 4500 hektar alan sulanabilmekte. Çünkü sistem çok eskidi ve şebekede kaçaklar çoğaldı. Durum böyle olunca hem enerji maliyetleri yükseldi hem de israf çoğaldı. Allahın izniyle yapılacak olan yeni gölet hizmete girdiğinde büyük kanal dediğimiz yerin üzeri dahil hem sulanabilen alan artacak hem de maliyetler düşecek.

HALKIM ADINA TEŞEKKÜR

Bu projelerin gerçekleştirilmesinde bizlere her zaman destek olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere; hükümetimize, ayrı ayrı ilgili bakanlıklara, DSİ Genel Müdürlüğüne, Orman Bölge Müdürlüğüne, Karayolları Genel Müdürlüğüne, Maden İşleri Genel Müdürlüğüne,Isparta DSİ Bölge Müdürlüğüne, Antalya Karayolları Bölge Müdürlüğüne, Isparta Orman Bölge Müdürlüğüne ve projelerin takibinde bizlere her zaman destek olanTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Isparta Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç ve 25. Dönem Milletvekilimiz Recep Özel’e ve cansiperane çalışan personelime ilçem ve halkım adına şükranlarımı sunuyorum."

İLÇEYE 10 BİN AĞAÇ

Atabey Belediye Başkanı Atasoy, yeşil Atabey içinçalıştıklarını da söyledi. İlçeye 10 bin ağaç diktiklerini belirten Atasoy,şöyle devam etti: "İlçe merkezinden geçen Akçay Deresinden zaman zaman seltaşkını yaşanmakta, arazilerimiz su altında kalmakta ve ilçenin altyapısı zarargörmekte idi. Akçay Deresi, Belediye ile işbirliği içerisinde DSİ tarafındantaşkın koruma kapsamında ıslah edilerek 3 kilometrelik ana kanalizasyon isalehattı yenilendi. Burası modern peyzaj düzenlemesi ile birlikte Ispartamerkezdeki Gökçay yolu gibi yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu. ÇayırlıMescidin bulunduğu yere de ters bent yapılarak taşkınların buraya zarar vermesiönlendi. Şimdi yine DSİ ile birlikte ortaklaşa bu çay üzerinde bulunan 2 anaköprü ( Kemer köprüsü ve Belediye bakım atölyesi içerisinde bulunan köprü)yıkılarak yenileri daha geniş olarak inşa edilecek. Ayrıca Akçay Deresi ilebirlikte ilçenin değişik alanlarına 10 bin ağaç dikildi.

BİZDEN SONRA GELENLER MESİRELİK ALANLARA BAKMADI

Çok şükür halkımızın ve belediyemizin gayretleriyleyeşilliğin içerisinde cadde ve sokaklarıyla pırıl pırıl bir ilçede yaşıyoruz.Mesirelik alanlara gelince ilçemizin her köşesi adeta bir mesirelik gibi.2004-2009 döneminde Gönen yolu üzerinde bulunan gölet alanına çok güzel bir mesirelik alan daha yapmıştık. Ancak bizden sonra gelen yönetim bırakın yenialanlar yapmayı, mevcut mesirelik alanların bile bakımını yapamadı. Allahınizniyle Gönen yolu üzerindeki gölette bulunan 15 bin metrekarelik alanı ibadethane,büfe, tuvalet, çocuk oyun alanı, kır lokantası ve kamelyalardan oluşan projeyibu sene yeniden hayata geçireceğiz.

ATABEY'E KADAR SICAK ASFALT

Altyapısı hazır 12 kilometrelik bölünmüş ilçe yolumuz ile birlikte 2,5 kilometre İslamköy yolu 15 cm kalınlığında sıcak asfalt ile kaplanıyor. Şu an çalışmalar devam ediyor,Antalya Karayolları Bölge Müdürlüğünce yürütülen asfaltlama çalışmalarıin şallah Ramazan Bayramı'na kadar tamamlanacak. Yol çalışması bittiğinde daha konforlu ve daha güvenli bir yolumuz olacak, şimdiden halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Bununla birlikte 2015 döneminde bizde belediye olarak kültür bakanlığının destekleriyle ilçe merkezinde 200 bin metrekare kilit parke taşı döşemesi yaptık. Yine belediyemiz tarafından bin ton asfalt satın alınarak ilgili yerlere serildi. Bu yıl inşallah 2 bin ton asfalt daha satın alarak eksik olan yerlere sereceğiz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

deme yaaa :))

17 Haziran 2016 Cuma 09:15

İzzet KUTLU'dan teslim aldığın belediyeyi, ne şekilde Ali BAL'a teslim ettiğini unuttukmadık.Atabey'e hiç bir faydası olmayacağını bile bile sadece sana dava açmasın diye tüm gücünle onu desteklemedinmi? Şimdi birde ardından atıp tutuyorsun. Bu arada sana açılan davalar ne aşamada kesinleşmiş cezalarını ne zamana kadar bekleteceksin söyle hele. 60 yıllık hayatımda çok insanlar gördüm ancak senin gibi fırıldağını hiç görmedim. Ama merak etmem o bu devran da bitecek birgün.

999999

16 Haziran 2016 Perşembe 19:35

Paramı koydunki nesil bakmadı diyorsun adam işçilerin maşını zor ödedi sen ne yaptın esnaf dükkanları nı parti kolluyorlar diye kapattı n evsiz barksız koydun

biri göl mü dedi

16 Haziran 2016 Perşembe 18:00

Türkiyenin kaçıncı büyük GÖLÜ OLACAK cevaplarlar mı acaba,teşekkürler

Serdar

16 Haziran 2016 Perşembe 17:46

Başkan çalışmalarınız ,ilçem için ,Ispartam için yapılan herşey takdire şayandır,özellikle su işini çözerseniz çiftçi ve tarla sahiplerinin duaları hep sizinle olacaktır

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR