visitor analyticsvisitor analytics

BİR FİKRİNİZ OLSUN

 BİR FİKRİNİZ OLSUN
03 Mayıs 2016 Salı 07:41

Gençlerin kariyer planlarına yön vermek ve istihdam olanağı sağlamak amacıyla Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İş- Kur tarafından “Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi.

Gençlerin kariyer planlarına yön vermek ve istihdam olanağı sağlamak amacıyla Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İş- Kur tarafından “Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi.İnsanların çalışma hayatları boyunca sürekli ilerleyerek deneyim ve beceri sahibi olduğu “Kariyer Hayatı”nın önemini ele alan etkinliğin açılış töreni,Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İİBF Tanıtım Filminin izlenmesiyle başlayan etkinlikte ilk olarak söz alan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Murat Okcu, Üniversitemizin “İlham Veren Üniversite” misyonuna uygun çalışmalar yürüttüğünü belirterek daha kaliteli ve uluslararasılaşmış bir fakülte olmanın yanında sosyal boyutu yüksek bir fakülte olmayı da hedeflediklerini ifade etti.

Kariyer planlamanın kolay bir iş olmadığını söyleyen Okcu,öğrencilerin firma temsilcileriyle tanışarak kariyerlerine yön vermelerine fırsat sunacak etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya da Türkiye’nin son dönemde işgücü piyasasında yaşadığı ilerlemelerden bahsederek İş- Kur’un ülkemizin geleceğine olan katkılarına değindi. Uzunkaya, “Güçlü kalkınmanın ve gelişmiş ülkelerin en önemli aktörü genç nüfustur. Bu nüfusun nitelikli ve donanımlı hale getirilmesi bizi bu mücadelede etkin ve güçlü kılacaktır.” dedi.

Üniversite yönetimi olarak kariyerle ilgili olan her türlü faaliyeti desteklediklerini belirten Rektör Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı da mevcut öğrenciler ve mezunları ile birlikte çok büyük bir aile olan SDÜ’nün öğrencilerine yol gösterecek etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Yeni neslin kariyer uzmanlarına ulaşma imkanı açısındanşanslı olduğunu ifade eden Prof. Çarıkçı, bu süreci iyi değerlendirereketkinliğin sunduğu tüm olanakları etkin kullanmalarının kendilerine faydasağlayacağına dikkat çekti.

Isparta Valisi Vahdettin Özkan da etkinliğin farklıkurumlardan gelen kariyer uzmanlarının profesyonel hayatın içinde yer alan iş,şirket ve ortamı gelecek nesillere aktarmak için önemli bir aracı olduğunuvurguladı

Açılış konuşmalarının ardından Metro Cash&Carry İnsanKaynakları Yönetimi Müdürü Murat Ayaydın, “Önce ülkemiz, sonra ailemiz, sonrada kendimiz için çalışmalıyız. Ülkesi gelişmemiş bir toplumun mutlu olmasımümkün değildir.” diyerek öğrencilere kariyer planlaması ve iş hayatı hakkındabilgiler verdi.

3 gün sürecek etkinlikte, Hukuk Fakültesi ile İİBF KonferansSalonlarında 40 firma yetkilisi, 30’a yakın oturumda öğrencilerle buluşacak.Isparta Çağrı Merkezi Kariyer Günlerine özel 100 kişiye istihdam olanağınınsağlanacağı etkinlikte öğrenciler, alanında uzman kişilerle tanışma vekendileriyle sohbet etme imkanı da bularak iş hayatına yönelik kafalarındaoluşan soru işaretlerini yanıtlayacak.

DİĞER HABERLER

1 Mayıs tatil mi olacak? Resmi açıklama...

1 Mayıs tatil mi olacak? Resmi açıklama...

1 Mayıs tatil olacak mı sorusu, her yıl işçi ve emekçi bayramı kapsamında kutlanan ve bayram niteliğinde mitinglerin düzenlendiği bu günde resmi tatil ilan edilip edilmeyeceği sorusuna yanıt aradı. Geçtiğimiz yıllarda 1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesi sebebiyle yine aynı durumun yaşanıp yaşanmayacağını merak eden vatandaşlar, pazartesi gününe denk gelen bu günde planlar yapmaya hazırlanıyor. Peki, 1 Mayıs tatil olacak mı? İşte, detaylı bilgiler

KOCA YUSUF KOLTUĞUNU KÜÇÜK BAŞKANA TESLİM ETTİ

KOCA YUSUF KOLTUĞUNU KÜÇÜK BAŞKANA TESLİM ETTİ

KOCA YUSUF KOLTUĞUNU KÜÇÜK BAŞKANA TESLİM ETTİ

ISPARTA'DA 23 NİSAN BÖYLE KUTLANDI !

ISPARTA'DA 23 NİSAN BÖYLE KUTLANDI !

ISPARTA'DA 23 NİSAN BÖYLE KUTLANDI !

ISPARTA'DA GÜNÜN EN GÜZEL KARESİ

ISPARTA'DA GÜNÜN EN GÜZEL KARESİ

ISPARTA'DA GÜNÜN EN GÜZEL KARESİ

NİSAN AYINDA ISPARTA'DA KAR SÜRPRİZİ!

 NİSAN AYINDA  ISPARTA'DA KAR SÜRPRİZİ!

NİSAN AYINDA ISPARTA'DA KAR SÜRPRİZİ!

BAŞKAN ZÜBEYDE TURHAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

BAŞKAN  ZÜBEYDE  TURHAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

BAŞKAN ZÜBEYDE TURHAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

Geleceğe Yön Verecek Gençleri Bekliyorlar

Geleceğe Yön Verecek Gençleri Bekliyorlar