25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,710 TL
  • 5,490 TL
  • 197,70 TL
  • 102.842
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Babasının Araba Sözü Bir Yılda 86 Kilo Verdirtti

Antalya'da 185 kilo ağırlığındaki Evrim Kamil Tuncel, babasının "100 kilonun altına düşersen sana araba alacağım" sözü üzerine ameliyat olup bir yılda 86 kilo vermeyi başardı.

Isparta

Isparta'da yaşayan Halil ve Rahime Tuncel çiftinin üçüncüçocuğu olarak dünyaya gelen 23 yaşındaki Evrim Kamil Tuncel, 1 yaşındaykenkulak iltihabı hastalığı geçirdi. Hastalık nedeniyle antibiyotik ve çeşitliilaçlar kullanan Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Tuncel, kilo almaya başladı.Her yaşta akranlarına göre daha kilolu olan Tuncel, tiroid ve insülin direncirahatsızlığına da yakalandı. Rahatsızlıkları nedeniyle hızla kilo alan Tuncel,21 yaşına ulaştığında tartıya çıktığında 185 kilo rakamıyla karşılaştı.

 

Çevresindekilerin sürekli "ameliyat ol" önerisinerağmen ameliyat olmayan ve diyetle zayıflamaya çalışan Tuncel, bir türlü fazlakiloları vermeyi başaramadı.

 

BABASI ARABA VAADETTİ

 

Baba Halil Tuncel, kilolarından kurtulamayan oğluna"100 kilonun altına düşersen sana araba alacağım" vaadinde bulundu.Rahatsızlıkları nedeniyle sürekli ilaç kullanan Tuncel, babasının otomobilteşvikiyle ameliyat olmaya karar verdi. Antalya Eğitim ve AraştırmaHastanesinde Doç. Dr. Nurullah Bülbüller tarafından tüp mide ameliyatı yapılanve midesi bir çay bardağı kadar küçültülen Tuncel, ameliyatın ardından hızlakilo vermeye başladı. Tuncel, bir yılda 86 kilo vererek 99 kiloya düştü.

 

OTOMOBİLİNE BİNECEĞİ GÜNÜ BEKLİYOR

 

Ameliyatın ardından hayatının tamamen değiştiğini ifade edenTuncel, "Hareket kabiliyetim arttı. Çok mutluyum. Öz güvenim geldi. Enönemlisi; otomobilime bineceğim günü beklemeye başladım. Babamın araba sözübenim için teşvik oldu. Onun sayesinde ameliyat oldum. Verdiği sözü tutarakaraba almasını bekliyorum. Araba bakmaya başladı" dedi.

 

HEDEFİ 100 KİLO VERMEK

 

Ameliyatın ardından tiroid ve insülin direnci ilaçlarındanda kurtulduğuna dikkati çeken Tuncel, "Daha kolay bir hayat yaşamayabaşladım. Artık girdiğim mağazalarda istediğim gibi elbise bulabiliyorum.Kütahya'ya üniversiteye giderken otobüste iki koltuk satın almak zorundakalıyordum. Merdiven çıkarken nefes nefese kalıyordum. Bunların hepsi tarihe karıştı"diye konuştu.

 

Tuncel, hedefinin 14 kilo daha vererek 85 kiloya düşmekolduğunu dile getirdi.

 

Halil Tuncel ise oğlunun arabayı hakettiğini, en kısa süredekendisine bir otomobil hediye edeceğini bildirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ahmet yıldırım

06 Şubat 2015 Cuma 18:45

eee hani zayıflamış hali haberin degeri orada zaten

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR