28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

(ITKM) MÜTEAHHİDE ULTİMATOM

(ITKM) MÜTEAHHİDE ULTİMATOM

Isparta

Ticaret ve Kültür Merkezi'ne yönelik tartışmalar Belediye yönetimini harekete geçirdi. Başkan Günaydın'ın 1 hafta-10 güne kadar inşaata başlanmaması durumunda icra yoluyla AVM'deki işyerlerine el konulacağını bildirdiği öğrenildi.

 

2006'da yapılan ihale sözleşmesi gereği Mart-2009'da tamamlanması gereken 50 bin m2'lik Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatınınatıl kalması tekpkilere neden oluyor. AK Parti Milletvekili Recep Özel ve İl Başkanı Osman Zabun'un konuya ilişkin değerlendirmeleri ve Belediye yönetimine yönelik eleştirisel açıklamaları etkisini gösterdi. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yüklenici firma Kadıahmetoğulları şirketi sahiplerini Isparta'ya çağırarak 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Günaydın'ın toplantıda müteahhit firma yetkililerine ultimatom verdiği öğrenildi.

 

Akdeniz muhabiri, önceki gün başkanlık makamında 2 saat süren toplantıya ilişkin detayları araştırdı. Belediye teknik elemanlarının dahazır bulunduğu toplantıda müteahhit firma temsilcilerine inşaatın devam etmemesindeki sorunlar ve aksaklıklar soruldu. Belediye Başkanı Günaydın'ın ITKM inşaatının 1 hafta ya da 10 günlük süre içerisinde başlaması yönünde uyarıda bulunduğu aksi taktirde hukuki işlemlere başlanacağını bildirdiği öğrenildi. İnşaata başlanılıp, merkezin açılışa hazır hale getirilmemesi durumunda Belediyenin 30 milyonu geçen gecikme cezası, zeyilname ve diğer alacaklarının tahsili konusunda icra işlemi başlatacağı bildirildi. Başkan Günaydın'ın icra sürecinin başlamasından sonra ITKM'deki yüklenici tapusunda kiişlerine el koyulacağı yönünde uyarıda bulunduğu da edinilen bilgiler arasında.

 

Müteahhit firma yetkililerinin ITKM'nin kiralama sürecine ilişkin sıkıntılardan bahsettiği de belirtildi. Toplantıda kiralayıcı şirketin ITKM'de büyük boyutlarda işyerleri olmaması yönünde sorunlar yaşadığı bilgisinin Başkan Günaydın'a aktarıldığı öğrenildi. Bu nedenle müteahhit firmanın Belediye yönetiminden yeni bir zeyilname (imar tadilatı) hazırlanarak küçük boyutlu iş yerlerinin büyük hale getirilmesini istediği belirtildi.

 

Belediye Başkanı Günaydın'ın 4.zeyilname konusunda önce şantiye çalışmalarına başlanılması, sonra da kiralamak isteyen firma ve işyerim 2 bilgisinin Belediyeye sunulmasını istediği bildirildi. Yapılan toplantı sonucunda Kadıahmetoğulları firmasının 1 hafta 10 güne kadar Isparta'da şantiye çalışmalarına başlaması kararlaştırıldığı edinilen bilgiler arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Mehmet

09 Ağustos 2014 Cumartesi 12:58

Ne demek recep özel ve osman zabunun baskıları sonucu yapıldı siz ne taraflı gazetesiniz ne menfaatiniz var bu kadar bariz iktidar yanlısı olunmaz arkadaş nerede tarafsız gazetecilik

Soner Toros

07 Ağustos 2014 Perşembe 16:43

Bomba32 ekibini emeğe gösterdileri saygı için kutluyorum.Bir haberi yapmak, üretmek, işlemek kolay değildir. Bu emeğe saygı gösterip, internette yayınlanan haberlerde kaynağı onure edici şekilde göstermek gerekir. Bomba32 bunu yaptı, diğer sitelere örnek olsun

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR