27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

'ÖLÜM YOLU' İÇİN EL ELE VERDİ

İKİ yıl önce 9 üniversite öğrencisinin trafik kazasında yaşamını yitirdiği Yalvaç- Çay dağ yolunun sağlıklı hale getirilmesi amacıyla Afyonkarahisar ve Isparta il genel meclisi bir araya gelip çalışma başlattı.

Isparta

Isparta'nın Yalvaç İlçesi ile Afyonkarahisar'ın Çay İlçesi arasındaki dağ yolunun daha sağlıklı hale getirilmesi ve 2014 yılı ekim ayında9 öğrencinin yaşamını yitirdiği üzücü kazanın benzerinin yaşanmaması amacıyla iki kentin yöneticileri harekete geçti. Sağır Köyü Muhtarı Aydın Karaca'nın başvurusu üzerine bir araya gelen Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, Yalvaç Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Yalvaç Garnizon Komutanı Tuğrul Karaaslan, meclis İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyeleri ve meclis üyeleri bölgede inceleme yaptı.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel,incelemenin ardından yaptığı açıklamada, daha önce bu yola bir takım iyileştirmeler yaparak tehlikeli noktalara çelik bariyerler koyduklarını söyledi.Yolda bazı noktaların düzeltilmesi gerektiğini aktaran Salih Sel, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'e konuyu ileteceklerini kaydetti.

Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, iki yıl önce yaşanan acı kazayı hatırlatarak, kaza sonrası girişimde bulunduklarını ancaksonuç elde edemediklerini anlattı. Yol için tekrar girişimde bulunacaklarını vurgulayan Başkan Bolat, yolun eksiklerinin giderilmesi ve daha sağlıklı hale getirilmesi için ödenek talebinde bulunacaklarını belirtti.

Yalvaç Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer de iki heyete de teşekkür ederek, şöyle dedi:

"Bizim için insanlarımızın can ve mal güvenliği çok önemli. Bu yolun daha güvenli hale getirilmesi gerekiyor. Bu yol sadece Yalvaç için değil iki il için de önem arz ediyor. Yolun yapılması halinde iki kent arasındaki ticari, iktisadi ve beşeri ilişkilerin olumlu etkileneceği kanaatindeyim. Teknik çalışmaların tamamlanmasının ardından ödenek çıktığı takdirde burada bazı çalışmalar yapılarak en azından tehlikeli virajların düzeltilmesi ve çelik korkuluklarla önlem alınması gerekiyor. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz."

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR