17 Ağustos 2017 Perşembe 02:50

HANİ PARK YAPILMAYACAKTI?

Hani Park Yapılmayacaktı?
04 Eylül 2014 Perşembe 11:10

Çalışmalarda son aşamaya gelinmesiyle birlikte trafiğe açılan Mimar Sinan caddesinde çift sıra park yapan araçlar yolu boydan boya kapladı.

Isparta Belediyesi Kaymakkapı Meydanı ve Mimar Sinan Caddesindeki kalıcı asfalt çalışmalarında sona geldi. Çalışmalar kapsamında cadde üzerinde revizyona gidilerek, hem bisiklet yolu yapılacaktı hem de park yasağı uygulanacaktı. Fakat çalışmalarda son aşamaya gelinmesiyle birlikte trafiğe açılan caddede bırakın park yasağını, geçmişte olduğu gibi çift sıra park yapan araçlar yolu boydan boya kapladı.

 ARAÇLAR YOL BOYU DİZİLDİ

Isparta Belediyesi tarafından yaklaşık iki hafta önce başlatılan asfalt çalışmaları nedeniyle Mimar Sinan Caddesi trafiğe kapatılmıştı. Caddede kaldırım düzenlemeleri hala devam ederken, yol düntrafiğe açıldı. Çalışmaların başladığı ilk sıralarda cadde üzerinde park yasağının uygulanacağı söyleniyordu. Fakat sürücüler çift sıra park yapmaktan yine geri kalmayarak, araçlarını yol boyu dizdi. Duruma tepki gösterenvatandaşlar, "Çalışmalar esnasında yolu rahatça kullanabiliyorduk. Şimdiise her an çarpılma tehlikesiyle karşı karşıyayız" dedi.

 MOTOSİKLETLER CEPLERİ İŞGAL ETTİ

 

Yük indirip bindirmek ve acil işler için yapılan cepler isekuryelerin motosikletleri tarafından işgal edildi. Mimar Sinan, Kaymakkapı Meydanı ve Cumhuriyet Caddesi'nde yapılması planlanan bisiklet yolu nedeniyle daraltılan yola bir de çift sıra park eklenince caddeden tek araç anca geçebiliyor. Çalışmaların başladığı ilk zamanlarda caddenin tamamen trafiğe kapatılmasını isteyen vatandaşların önerileri tekrar gündeme gelirken, kaldırım düzenlemelerinin de bitmesiyle birlikte park yasağının ne kadar uygulanabileceği merak konusu haline geldi.

 PARK YASAĞI UYGULANACAK ve BİSİKLET YOLU YAPILACAKTI

Çalışmalarda neredeyse sona gelindi. Önceki gün asfaltatılan cadde, dün de trafiğe açıldı. Kaldırımlarda düzenlemeler hala devamediyor. Ayrıca bisiklet yolu için de yol daraltıldı, park yasağı da göz önünealınarak kısa mesafeli cepler oluşturuldu. Caddenin trafiğe açılmasıyla birlikte çift sıra park da başlarken, "Park yasağı uygulanmayacakmı?" soru akıllara geldi.

 TAMAMEN KAPATILSIN

Belediyenin çalışmalara başladığı ilk gün caddenin trafiğe tamamen kapatılması gerektiğini Gülses Gazetesi manşetlerine taşımıştı. Gerek vatandaşlar gerekse de cadde üzerindeki esnaf, buranın trafiğe kapatılması konusunda fikir birliği sağlamıştı. Hatta çalışmalar nedeniyle trafiğe kapatılan yolun tamamlandıktan sonra da kapatılması hususunda prova niteliği taşıdığını belirtmiş ve kaldırımlarda sürekli rastladığımız elektrikli bisikletlere de çözüm bulunmasını istemişlerdi. Vatandaşların bu taleplerini değerlendiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şehir merkezinde bisiklet yollarının oluşturulacağını müjdeleyerek; bu çalışmaların ilkinin Mimar SinanCaddesi’nden başlatılacağını duyurmuştu. Mimar Sinan Caddesi’nde araç park yasağı uygulamasına geçileceğini ve caddeye bisiklet yolunun ayrılacağını aktaran Günaydın, bisiklet yolunun Kaymakkapı Meydanı ve Cumhuriyet Caddesi’ndede olacağını ifade etmişti.

otopark

spartans
05 Eylül 2014 Cuma 11:39

başkan burayı yapmadan önce otopark sorununu çözmeliydi.Dünyada olmayan caddeye dünyada olmayan bi otopark planlamalıydı... anlayan anladı...

1 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

bişey olmaz

taner
05 Eylül 2014 Cuma 01:26

fatih bey sonsuza dek haklı.ıspartada bu zihniyet olduktan sonra ne trafik düzelir ne yollar işler ısparta düzelmez.zaten geriye gitmiştik bu reisle,yetmedi bidaha seçtiler.ben ısparta trafiği kadar kötü bir trafik ve bilinçsiz araba kullanan görmedim.adam sola işaret verir sağa döner.önünde seyir halindeyken birden durur biriyle sohbete başlar.cezalar bence dahada artsın hakediyorlar.(özellikle kuş serisi araçlılara duyurulur)

4 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

AH ZİYA AH

fatih
04 Eylül 2014 Perşembe 12:13

ziya bey bunuda yüzüne gözüne bulaştırır bence. zaten ISPARTALI kaldırır 2 . sıra park değil 3, sıra ya koyuyor yol değil otban yapsan tatmin olmaz bu ıspartalı sen önce altaernatif bi cadde oluştur yıllardır aynı cadde aynı sokak örneğin 110 cadde tek gidiş olsun insanlar karşıya atlıyamuyolar ama sayın ziya beyin ASLİ GÖREVİ TAMAMİYLE ASFALT BAŞKA Bİ B. BİLDİĞİ YOK

64 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

önce belediye sonra emniyet

sami
04 Eylül 2014 Perşembe 11:40

yapılacak şey şu saatten sonra çok basit. önce belediye park yasağı konusunda kararını alacak, daha sonra da emniyet bir kaç hafta ****arda gezinip cayır cayır ceza yazacak (kaldırımlardaki kurye motorlarıda dahil) ancak bu sayede ıspartalı yürümeye alışır

25 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

IHLAMUR, GÜLÜN KARDEŞİDİR

IHLAMUR, GÜLÜN KARDEŞİDİR

IHLAMUR, GÜLÜN KARDEŞİDİR

BAŞKAN GÜNAYDIN BABA OCAĞINDA

BAŞKAN GÜNAYDIN BABA OCAĞINDA

BAŞKAN GÜNAYDIN BABA OCAĞINDA

TOPLUM HİZMETİ YAPIYORUZ HİÇBİR YERİ AYIRT ETMİYORUZ

TOPLUM HİZMETİ YAPIYORUZ HİÇBİR YERİ AYIRT ETMİYORUZ

TOPLUM HİZMETİ YAPIYORUZ HİÇBİR YERİ AYIRT ETMİYORUZ

BİR GÜNDE 1200 TON ASFALT DÖKÜLÜYOR

BİR GÜNDE 1200 TON ASFALT DÖKÜLÜYOR

BİR GÜNDE 1200 TON ASFALT DÖKÜLÜYOR

ISPARTA’YI YENİ ŞEHİR YAPIYORUZ

ISPARTA’YI YENİ ŞEHİR YAPIYORUZ

ISPARTA’YI YENİ ŞEHİR YAPIYORUZ

3,5 MİLYON TL'LİK BORÇLANMA TEKLİFİ

3,5 MİLYON TL'LİK BORÇLANMA TEKLİFİ

3,5 MİLYON TL'LİK BORÇLANMA TEKLİFİ

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

ÇOCUK KÖYÜ PROJESİ BAŞLIYOR

ÇOCUK KÖYÜ PROJESİ BAŞLIYOR