24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

FORMÜL BULUNDU 30 MİLYON TL BORÇ SIFIRLANACAK?

FORMÜL BULUNDU 30 MİLYON TL BORÇ SIFIRLANACAK?

Isparta Belediyesi

ISBAŞ ve ISTEM'in geçmiş dönemlerden devreden 30 milyon TL'lik SGK ve vergi borcunun sıfırlanması için önemli bir adım atıldı. ISBAŞ'ın sermaye artırımı yapılacak, şirketin taşınmazları alacaklı kuruma devredilecek. Belediye'ye ait ISBAŞ ve ISTEM şirketlerinin geçmiş dönemlerden devreden SGK ve vergi borçlarının sıfırlanması için önemli bir çalışma başlatıldı. Genel Müdür, MHP'li Meclis Üyesi Ömer Gürakan, mali müşavir kimliğini de kullanarak ISBAŞ'ın ve büyük ortağı olunan ISTEM'in devlete olan borçlarının sıfırlanması için çözüm buldu.

ISBAŞ'ın sermayesi 30 milyon TL'ye çıkartılacak, sermaye artırımı karşılığında en büyük ortak olan Isparta Belediyesi'nden ayni olarak taşınmaz alınacak. Bu gayrimenkuller ISBAŞ sermayesine dahil olduktan sonra 2 şirketin borcuna karşılık SGK ve Maliye'ye devredilecek. Böylece şirketler üzerindeki borç yükü ordan kalkmış olacak. Belediye Meclisi'nin şubat dönemi ilk toplantısı dün Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın başkanlığında gerçekleştirildi. Şubat ayı gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edildi. Ancak ISBAŞ ve ISTEM borçlarını ve yapılandırmasını ilgilendiren gündemdeki 2 madde dikkat çekti. Meclis gündem maddelerinin görüşülüp, ilgili komisyonlara havale edilmesinden sonra ISBAŞ Genel Müdürü Ömer Gürakan, meclis üyelerine bilgi verdi. Gündemdeki 2 maddenin ISBAŞ ve ISTEM şirketlerinin borçlarının sıfırlanmasıyla ilgili olduğunu belirten Gürakan, "ISBAŞ'ın en büyük ortağı Isparta Belediyesi'dir.

Çözüm odaklı bir çalışma. Daha önce meclisimizde 8 milyon TL'lik sermayenin 27 milyon TL'ye çıkarılmasını karar almıştık. Şimdi bu kararı iptal ediyoruz. Nedeni ise sermaye artırımının borçlarımıza yetmiyor olması. Sermayeyi 30 milyon TL'ye çıkartıyoruz. Bu sermaye artırımının 5 milyon TL'sini nakit alarak alacağız. 17 milyon TL'lik kısmını ise ayni olarak çözümleyeceğiz. ISTEM'in en büyük ortağı da ISBAŞ. Biz bu yasal düzenleme ile 2 şirketin de devlete olan borcunu sıfırlamış olacağız" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR