27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

FESTİVAL PROGRAMI BELLİ OLDU

Uluslar arası Gül ve Halı Festivali'nin ncisi Cumartesi günü başlıyor.

Isparta Belediyesi

İki gün sürecek olan festival programını Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladı.

 

Hem kaliteli hem de ekonomik bir festival düzenlediklerini ifade eden Belediye Başkanı Günaydın, Cumartesi günü saat 20.00’de Atatürk Stadyumunda yapılacak etkinliklerde Ahmet Selçuk İlkan, Yılmaz Morgül ve Funda Arar’ın sahne alacağını söyledi.

 

Festivalin ikinci gününde Ahmet Şafak, Emel Sayın konserlerinin 17.30’da başlayacağını vurgulayan Başkan Günaydın, bu etkinliğe MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılacağını kaydetti.

 

Günaydın ayrıca MHP Lideri Bahçeli’nin katılacağı törenle ISTEM Taş Fabrikasının temelinin atılacağını söyledi. Günaydın; “Bilindiği gibi o gün MHP Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli beyefendi de ilimize gelerek temel atma törenimize katılacaklardır. Sayın Bahçeli saat 17.45 itibariyle Stadyuma giriş yapacaklar. Bu nedenle programı öne aldık. Festivalin diğer günkü programlarında hiçbir değişiklik yok aynen açıklandığı gibi yapılacak.

 

Temel atma törenimiz merkezi bir tören olup, Stadyumda düğmeye basacağız ve iki ayrı yerde temel atacağız. Bunlardan birincisi yetersiz duruma gelen ISTEM Taş Kırma Fabrikamızı genişletmek için yapacağımız yeni bir fabrikanın temelinin atılması. İkincisi ise Davraz Mahallesine yapacağımız Kapalı Pazar Yerinin temelinin atılmasıdır” dedi.

 

Gül ve Halı Festivali Cumartesi günü saat 14.00’dta Kaymakkapı Meydanında kortej geçişiyle başlayacak. Burada halk oyunları şenliği yapılacak ardından ünlü türkücü Musa Taş tarafından konser verilecek. Kaymakkapı Meydanındaki programların ardından Atatürk Stadyumunda ünlü sanatçılar sahne alacak.

 

Pazar günü ise saat 12.00’da Belediye Kültür Sinemasında tiyatro gösterisi sunulacak. Saat 13.00’de Atatürk Stadyumunda SDÜ Müzik toplulukları sahne alacak ve Amatör Ses Yarışmasının birincisi belirlenecek. Bu etkinliğin ardından yine ünlü sanatçılar Ispartalılarla buluşacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR