22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,712 TL
  • 5,487 TL
  • 192,69 TL
  • 95.371
ISPARTA 21°
GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ZİNCİRLEME KAZA 6 KİŞİ YARALANDI

ITKM EĞER TESLİM EDİLİRSE

ITKM EĞER TESLİM EDİLİRSE

Isparta Belediyesi

EĞER TESLİM EDİLİRSE BELEDİYE TAMAMLAYACAK

Isparta Belediyesi vekillerinin Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunduğu tespit ve tedbir istemli dava dilekçesinde inşaatın geleceğiyle ilgili talepte bulunulurken "Isparta ili; ekonomik ve sosyal yönden büyük bir fayda sağlayacak bir yatırımından yıllardır mahkum kalmış bulunmaktadır. İş sahibi olan Belediye'nin ve Isparta kamuoyunun bu konuda artık sabrı kalmamıştır" görüşlerine yer verildi.

Belediye'nin, Isparta kamuoyuna bomba gibi düşen ITKM ihale sözleşmesinin fesh edilmesi yönündeki talebinin ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. Isparta Belediyesi, Asliye Hukuk Mahkemesi'ne yaptığı başvuruda sadece ihale sözleşmesinin feshini istemiyor, ITKM'nin biran önce idare tarafından tamamlanarak hizmete sunulabilmesi için ihtiyati tedbirli teslim edilmesi talep ediliyor. Sözleşmenin ileriye etkili feshi ile 20 milyon TL'lik müspet zarar talepli dava dilekçesinin 1. maddesinde ITKM inşaatının geleceğine ilişkin önemli bir talepte bulunuldu. İşte o madde:

KADIAHMETOĞULLARI'NDAN ARTIK UMUT KALMADI

"Davalı edimini süresinde yerine getirmeyerek temerrüde düşmüştür. Temerrüt süresi 5 yılı aşmıştır. Davalının içinde bulunduğu ekonomik durumu itibari ile edimini yerine getiremeyeceği açıkça ortaya çıkmış bulunmaktadır. Nitekim, davalı inşaatta çalışmaları durdurmuş durumda olup,görünen vadede işi tamamlayıp bitirtmesi mümkün gözükmemektedir. Yapılan iş Ticaret ve Kültür Merkezi olup, Isparta ilinin ticaret ve kültür hayatı yönünden büyük önem arz etmektedir. Davalının yıllara sari gecikmesi nedeniyle,Isparta ili; ekonomik ve sosyal yönden büyük bir fayda sağlayacak bir yatırımdan yıllardır mahrum kalmış bulunmaktadır. İş sahibi olan Belediyenin ve Isparta kamuoyunun bu konuda artık sabrı kalmamıştır. Bu nedenle; dava konusu sözleşmede belirtilen inşaatın bir an önce tamamlanması ve Isparta halkının hizmetine sunulması gerekmektedir. Bu bakımdan inşaatın kalan bölümü en hızlı bir şekilde müvekkilimiz tarafından tamamlanarak tesisin Isparta halkının hizmetine sunulması arzu edildiğinden, mahkememizce tensip ile birlikte tespit kararı verilerek, davalının inşaatı getirdiği seviyenin ve eksik işlerin tespitini, bu tespitten sonra gerek inşaatın korunması ve mevcut imalatların muhafaza edilmesi ve gerekse yargılama sürecinin uzayabileceği de gözetilerek kalan işlerin ikmali için inşaatın davacı müvekkilimiz Belediyeye ihtiyati tedbiren teslimini....." TAPULARIN DEVRİ ÖNLENMELİ Belediye, Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davada davalının adına geçen tapuları üçüncü kişilere devretmek suretiyle mal kaçırma ihtimaline yönelik de tedbir istedi. İşte o talep:

"Davalının, adına geçen tapuları üçüncü kişilere devretmek suretiyle mal kaçırma ihtimali bulunduğundan, müvekkilimiz tarafından davalıya devredilen tapuların davalı tarafından üçüncü kişilere devir ve temlikini ihtiyati tedbiren önlenmesini, yine kira mahrumiyeti alacağımız yönünden davalının mal kaçırma ihtimaline binaen menkul, gayrimenkul ve üçüncü kişilerdeki alacaklarının ihtiyaten haczine karar verilmesini talep etme zorunluluğu doğmuştur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ali

29 Kasım 2016 Salı 13:24

buranın bitmemesi ****et normaldir nedenmi çünkü 2 fetöcü birbirleriyle anlaşıp burası durmuştur yani Bahattin fötöcü çıkmadımı bi fötöcü kankisi kadıahmetoğullarıyla anlaşıp burayı durdurup ıyaşa para kazandırmıştır

serdar

29 Kasım 2016 Salı 12:38

Spartalı adamsın

spartans

29 Kasım 2016 Salı 11:37

adamlar 1,5 yılda şehir hastanesi dikti,20 yılda ITKM bitmedi.Ispartanın gelişimi engellendi Tek el olan IYAŞ a ortam sağlandı.açın gözünüzü artık ıspartalı memlekete yapılacak yatırımlar 20 yıl geriden geliyor.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR