18 Ocak 2018 Perşembe

  • 3,781 TL
  • 4,633 TL
  • 161,63 TL
  • 117.040
ISPARTA
VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

ISPARTA'DA FUHUŞ OPERASYONU

FECİ KAZADA 2 KİŞİ CAN VERDİ

FECİ KAZADA 2 KİŞİ CAN VERDİ

Okullarda 43 kişi istihdam edilecek

Okullarda 43 kişi istihdam edilecek

Eğitim

İŞKUR İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Toplum Yararına Programına kapsamında merkez ve ilçelerdeki okullarda 43 kişi istihdam edilecek. Son başvuru tarihi 20 Kasım olarak açıklanırken, 43 kişi kura yöntemi ile belirlenecek.

Toplum Yararına Programı kapsamında Isparta şehir merkezi ve ilçelerdeki okullarda geçici süreli çalıştırılmak üzere eleman alımı yapılacak.Alımlar için başvurular 20 Kasım 2016 tarihinde sona erecek. 23 Kasım 2016’da ise noter huzurunda adaylar arasında çekiliş gerçekleştirilecek. İŞKUR’dan konuyla ilgili şu bilgiler verildi: “İl Müdürlüğümüz ile Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde,  Toplum Yararına Program  düzenlenecek olup, NOTER çekilişi aşağıda belirtilen tarih ve saatte yapılacaktır.

Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve  İş Kurumu  İl Müdürlüğüne Program için son başvuru tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaptırmaları ve Noter işlemleri  ile ilgili belirtilen yer, tarih ve saatte hazır bulunabilirler.
TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI
Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Dokuz aylık süre, kişinin TYP kapsamındaki bir programdan yararlanmaya başlama tarihi üzerinden değerlendirilir. Katılımcıların programa başladığı tarihten on iki ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar.
On iki ay içinde toplam üç aylık bekleme süresini dolduran katılımcılar için,üç ayın bittiği tarihten sonraki gün, on iki ay içerisinde dokuz aylık yararlanma hakkı tekrar doğar.
Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla on sekiz ay yararlanabilir.
Kurs ve/veya programlar (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) arasında altı ay bekleme süresi bulunur.”
İŞTE DAĞILIM
ISPARTA MERKEZ-12
YALVAÇ-6
ŞARKİKARAAĞAÇ-5
EĞİRDİR-5
GELENDOST-3
GÖNEN-2
SENİRKENT-2
KEÇİBORLU-2
ULUBORLU-2
SÜTÇÜLER-1
AKSU-1
ATABEY-1
YENİŞARBADEMLİ-1
TOPLAM-43
NOT: Kura Çekilişi Isparta Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Toplantı Salonu 23.11.2016 Çarşamba Günü Saat 09:00-17:00'‘de Yapılacak. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR