24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

MEB AÇIKLADI! OKULLARDA BİR DÖNEM SONA ERİYOR

MEB AÇIKLADI! OKULLARDA BİR DÖNEM SONA ERİYOR

Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 2019'da Türkiye'nin tamamında ikili eğitime son verileceğini ve tam gün eğitime geçileceğini belirterek, "Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımına sunulacak." dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren halk eğitim merkezlerinin çalışmalarına değinen Tekin, şunları söyledi:

"Türkiye ile Finlandiya'nın eğitim sisteminin genellikle karşılaştırıldığını müşahede ediyoruz. Oysa sadece halk eğitim merkezlerinde yılda kaç kez kurs açtığımızı ve kaç kursiyerin bu kurslara katıldığını bilseler bu kıyaslamayı yapmaktan vazgeçerler. Çünkü Finlandiya'nın eğitim sistemi içerisinde yaklaşık 500 bin öğrencisi bulunuyor. Oysa normal örgün eğitme devam eden öğrencilerin dışında bizim sadece bu yıl 7 milyon 200 bin kursiyerimiz var."

Halk eğitim merkezlerinde akla gelebilecek her konuda kurs açtıklarına işaret eden Tekin, toplam 3 bin 586 kursun tamamının Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onayından geçerek, uygulandığını kaydetti.

Tekin, tam gün eğitime yönelik çalışmalarla ilgili de şu bilgileri verdi: "Tam gün eğitime geçeceğiz. Okullarımız, normal eğitim öğretim bittikten sonra derslik ihtiyacı olan, kurs açmak isteyen halk eğitim merkezlerimizin ortak kullanımına sunulacak. Halk eğitim merkezleri şu anda okullarımızdan sınırlı derecede yararlanıyor. Ancak okullarımızın halk eğitim merkezlerimizin kullanımına açılmasıyla birlikte halk eğitim merkezleri daha büyük bir rahatlığa kavuşacak. İnşallah 2019 yılında Türkiye'nin tamamında ikili eğitime son vermiş olacağız."

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

anticahil

25 Mayıs 2017 Perşembe 22:18

Halk Eğitim, aynı askerlikteki şok mangası: Ne kadar pasifize edilmiş, müdürlükten düşürülmüş, raporlu, çalışmaz, bilmez, yan gelici varsa oraya mı doldurmak lazım! Halk Eğitim en aktif ve çalışır personelden oluşmalıdır.

Yazık...

25 Mayıs 2017 Perşembe 17:40

Halk eğitimin laçkalaşmış kurslarını kime yutturmaya çalışıyorsunuz? Göstermelik açılan kurslardan kime ne fayda... Mesela Buyrun gitar kursunun faydalarına...

finlandiya kim oluyo lan

25 Mayıs 2017 Perşembe 13:24

Finlandiya kim oluyormuş biz eğitimde dünyada 1 numarayız.Hiçbir ülke bizi geçemez. Zaten dünya da bunu biliyor. Finlandiyalılar bizi taklit ediyor. Avrupa, Amerika hepsi eğitimde bize özeniyor. Mesela ben her akşam halk eğitimde kursa gidiyorum,bi koca herif bulmuşlar gelmişler hoca diye, dün uyudum derste.Bugüne Allah kerim. Ama sıkıntı yok,hepimize sertifika verecekler.üniversite bitiren biri 8-10 sene İngilizce okumuş oluyor ama tek bildiği hello, goodbye.Eğitim sistemimize kimse laf edemez.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR