27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

İşte Ispartanın En Kaliteli Okulları

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2013-2014 eğitim öğretim yılı Kalite Yönetim Sistemi Ödül töreni kapsamında Isparta’ da ki okulları kriterlere göre sıralamaya aldı.

Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, dün Öğretmenevi Kır Bahçesinde düzenlediği törenle 2013-2014 eğitim öğretim yılı Kalite Yönetim Sistemi kapsamında ilimizde dereceye giren okullara ödüllerini verdi.

İlk olarak Kalite Yönetimi hakkında kısa bir bilgi veren İl Milli  Eğitim Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Yıldırım,  uygulanmasında içine her türlü örgün ve yaygın eğitim  kurumlarını alan bir sistem olduğunu söyledi. Eğitimde

Kalite Yönetim Sistemi Uygulamalarında, Toplam Kalite Yönetim Anlayışı ve Felsefesinin esas alındığına dikkat çeken Yıldırım, “İlimizde her türlü örgün eğitim  kurumumuzun eğitimde kalite yönetim anlayışına göre

hazır olduğunu gösteren değerlendirilmesiyle oluşan il sıralaması yılın kaliteli kurumu ve yılın kaliteli ekibi olarak kategorilendirilmişlerdir. İlimizde 4 tanesi kurum alanında, 11 tanesi de ekip alanında saha ziyaretlerini alarak değerlendiriciler kurulu tarafından değerlendirilmişlerdir. Değerlendiriciler kurulumuz belli kriterlere göre sıralamalarını yapmışlardır” dedi.

OKULLARIMIZIN DAHA

VERİMLİ OLMASI AMAÇLANIYOR

Milli Eğitim Bakanlığının toplam kalite yönetimi uygulamalarını günün koşullarına uygun, daha verimli, etkili ve daha geniş katılımlı bir yapıya kavuşturulması amacıyla bir dizi güncelleme ve yeni uygulamalar öngördüğünü ifade eden Yıldırım, “Bu  güncellemeler sonucu öncelikle kalite faaliyetlerine yön veren mevzuat yeniden ele alınmış ve ‘Millî Eğitim Bakanlığı Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi Yönergesi’ yürürlüğe konulmuştur. Yönerge ile beraber kaliteli hizmet sunumuna etkisi olan kurum performansının değerlendirilmesine yönelik kriterler ile bu kriterler paralelinde oluşturulmuş olan ekip ve kurum değerlendirme matrisleri güncellenmiştir. Bu çerçevede oluşturulan yeni değerlendirme mantığı ile kurum performanslarının öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve diğer tüm çalışanlarımızın emeklerini en iyi biçimde yansıtacak şekilde net olarak ortaya konulması amaçlanmaktadır. Böylelikle sunulan hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyeti artarak devam edecektir” diye konuştu.

 

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

Yıldırım’ın konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Kategorilerine göre dereceye giren okullara ödülleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri verdi. Buna göre dereceye giren okullar şu şekilde;

 

YILIN KALİTELİ OKULÖNCESİ VE

İLKÖĞRETİM KURUMLARI KATEGORİSİNDE

Mavikent Ortaokulu

 

YILIN KALİTELİ GENEL ORTAÖĞRETİM KURUMLARI KATEGORİSİNDE

Isparta Anadolu Lisesi

 

YILIN KALİTELİ MESLEKİ VE TEKNİK

ORTAÖĞRETİM KURUMLARI KATEGORİSİNDE

Isparta Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü

 

YILIN KALİTELİ EKİBİ KATEGORİSİNDE İL BİRİNCİSİ

Isparta Halk Eğitim Merkezi

 

İL İKİNCİLERİ

Sezer Mehmet Aldan Anaokulu, Ülkü İlkokulu, Halıkent Anadolu Lisesi

 

İL ÜÇÜNCÜLERİ

Mustafa Şener Ortaokulu, Atabey Halk Eğitim Merkezi, Yalvaç Tokmacık İlkokulu ve Ortaokulu

 

TEŞVİK ÖDÜLÜ

IYAŞ Selçuklu Ortaokulu, Eğirdir Muazzez ve Yaşar Şapçı Ortaokulu, Atabey İslamköy HYD YİBO, Yenişarbademli Dedegöl Anaokulu Müdürlüğü

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

C.G

24 Nisan 2014 Perşembe 00:54

Mavikent ortaöğretimine hiç mi müfettiş gitmiyor, okul çevresi güvenliği çok kötü. Duvarın acil yükseltilmesi ve trafiğin yavaşlatılması gerekiyor. Ayrıca çocuklara dolap gerekli, akşama kadar ellerinde çanta bir o sınıf bir bu sınıf sürünüyorlar. Yıl.2014, ancak ödül alalım!İcraatı kim yapacak!!!

Misafir

13 Nisan 2014 Pazar 19:52

Kalite ödülü !!! Hemde mavikent e !!! Öncelikle bahçe duvarlarının üstlerine Demir yapılsın ve bir öğrencinin canı yanmadan, tehdit ortadan kalksın. Ayrıca ana yolda araçların yavaşlatılması ile ilgili okul yönetiminin belediye ile görüşmesi vb. vb . Öncelik öğrenci sağlığı ve güvenliği olmalı .

yoruma değer

13 Nisan 2014 Pazar 16:54

Yoruma değer değer bir şey yok

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR