20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,063 TL
  • 4,988 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932
ISPARTA 11°
BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE 1 MİLYON TL BAĞIŞLADI...

Hayırsever işadamı Fevzi Erinç, Sütçüler ilçesine okul yapımı için Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 1 milyon lira bağışta bulundu.

Eğitim

 

Isparta Valiliği'nde düzenlenen protokol törenine Vali Memduh Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner ve işadamı Fevzi Erinç katıldı.

Törende konuşan Vali Memduh Oğuz, eğitime yapılan yatırımın önemine dikkat çekerek, Sütçüler ilçesinde 50 yıllık okul bulunduğunu, okulun onarımı için 100 bin lira ödenek geldiğini, fakat binanın çok eski olduğu için parayı onarımda harcamak istemediklerini söyledi.

İlçeye yeni bir ilköğretim okulu kazandırmak için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirten Oğuz, "Biz ilçede TOKİ'nin yaptırdığı Çok Programlı Lise'ye Fevzi Erinç'in ismini vereceğiz. Bunun karşılığında da işadamımız ilköğretim okulu yapımı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 1 milyon lira bağışta bulundu. Eğitime önemli bir katkıda yaptı" dedi.

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından projelerin hazırlandığını kaydeden Oğuz, "Yapılan 1 milyon lira bağış ve merkezden temin edeceğimiz kaynaklarla Sütçüler'de okul yapımını tamamlayacağız. İlçede eğitime önemli katkıda bulunacağız" diye konuştu.

Oğuz, iş adamı Fevzi Erinç'e eğitime yaptığı katkılar için teşekkür etti.

Hayırsever iş adamı Fevzi Erinç ise, daha önce de eğitim alanında çeşitli yardımlarda bulunduğunu, bunun kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Sütçüler ilçesinde doğduğunu belirten Erinç, "Havasını aldığım, suyunu içtiğim memleketime bugüne kadar pek hizmet edemedim. Nasip bugüneymiş. Allah'ın izniyle memleketime bir vefa borcu olarak bir okul yaptırmak istiyorum. Bu parayı devletime, milletime ve doğup büyüdüğüm topraklarıma hediye ediyorum. Biz devletimize, milletimize çok bağlıyız" dedi.

Konuşmaların ardından protokol, Vali Memduh Oğuz ve iş adamı Fevzi Erinç arasında imzalandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR