28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,708 TL
  • 5,511 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Hem eğleniyor hem öğreniyorlar

Özel Gökkuşağı Çocukları Etüt ve Eğitim Merkezi, çocukların hem eğitimlerine destek oluyor hem de el becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Eğitim

 Özel Gökkuşağı Çocukları Etüt ve Eğitim Merkezi çalışan ailelerin yükünü azaltıp çocukların okul öncesi ve okul sonrası eğitimlerine destek olmaya devam ediyor.

Aksu Caddesinde hizmet veren Özel Gökkuşağı Çocukları Etüt ve Eğitim Merkezi, önümüzdeki sene uygulamaya geçecek olan 4+4+4 sistemine uygun şekilde eğitim vermeye hazırlanıyor.

 

İki kademe halinde eğitim verecek olan Özel Gökkuşağı Çocukları Etüt ve Eğitim Merkezi çalışan ailelerin yükünü azaltıyor. Milli Eğitim Bakanlığı izinli olarak hizmet veren etüt ve eğitim merkezi çocukların ev ortamında ödevlerini yapmasını ve derslerinde eksik kaldığı konuları tamamlanmasını sağlıyor. Çocukların ödevlerini tamamlamaları ve eksik konuları gözden geçirmeleri konularına öncelik veren Özel Gökkuşağı Çocukları Etüt ve Eğitim Merkezi, birçok sosyal aktiviteye de imza atıyor.

 

Özel Gökkuşağı Çocukları Etüt ve Eğitim Merkezi hakkında bilgiler veren Asude Dönmez, yeni eğitim sistemine göre programlarını düzenlediklerini ve 10 kişilik gruplar halinde çocukların ev ortamında ders gördüklerini belirtti.

 

Her çocuğun kendine ait dolabı olduğunu söyleyen Özel Gökkuşağı Çocukları Etüt ve Eğitim Merkezi Kurucusu Dönmez, “Okuldan gelen çocuklarımız burada üstlerini değiştiriyor ve daha rahat ders çalışıyorlar. Biz burada öncelikle çocuklarımızın ödevlerini tamamlattırıyoruz. Ödevlerin biten çocuklarımıza sosyal faaliyetler çerçevesinde el becerileri konusunda dersler veriyoruz. Çalışan anne ve babalar çocuklarını düşünmeden bize emanet edebilir. Bizim amacımız onların omuzlarında bulunan yükü bir nebze de olsa azaltmak. Biz ilköğretim birinci ve ikinci kademeye yönelik hizmet veriyoruz. İlk kademede öğrencilerimizin burada saba kahvaltılarını verip derslerine yönelik konularda eğitim veriyoruz. Öğrencilerimize öğle yemeğini de verdikten sonra ailenin isteğine göre çocuklarımızı okullarına servisle bırakıyoruz. Yani çalışan bir ailenin bu gibi olayları kendilerine dert etmesini bir nebze de olsa engellemiş oluyoruz. İkinci kademe olarak,  branş öğretmenleri nezaretinde dersler verilecek. Branş öğretmenlerimiz ders anlatıp soru çözümleri yapacaklar. Ayrıca çocukların eksik kaldığı konularda da dersler işlenecek” şeklinde konuştu.

 

Ayrıca yaz okulu da düzenleyeceklerini söyleyen Özel Gökkuşağı Çocukları Etüt ve Eğitim Merkezi Kurucusu Asude Dönmez, yaz okulumuzda da eğiti ve eğlendirici faaliyetlerimiz olacak dedi. Yaz okullarından bir yıl öncesi ve bir yıl sonrası dersler düzenleneceğini söyleyen Dönmez, “Yaz okulumuzda sabah, öğle ve ikindi olmak üzere kahvaltı vereceğiz. Sportif etkinliklerimiz olacak, İngilizce kurslar düzenlenecek, tekno tasarım deneyleri yapılacak, yüzme kursu, resim, halk oyunlar, yaratıcı drama, mini golf gibi sosyal faaliyetlerimizde yaz okulunda yer alacak” şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR