21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,575 TL
  • 5,389 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

4 TORUN SAHİBİ DEDEYE HELAL OLSUN

4 TORUN SAHİBİ DEDEYE HELAL OLSUN

Eğitim

İlkokul ve ortaokulu Afyonkarahisar'da, liseyi IspartaTicaret Lisesi'nde tamamlayan Mustafa Sevim, 2014 yılında hayalini kurduğuüniversiteyi kazandı. Üniversite öğrenciliği boyunca AÜ SBMYO Pazarlama veReklam Bölümü'ndeki azmiyle öğrencilere örnek olan Mustafa Sevim, eğitiminitamamlayarak mezun oldu. Mezuniyet töreninde sınıf arkadaşlarıyla kep atanSevim, okumanın yaşı olmadığını kaydetti.

 

ÇOK HEYECANLANDI

 

Üniversite okumanın en büyük hayali olduğunu, bunu dabaşarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Mustafa Sevim,"36 yıllık devlet memuruyum. Halen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndememur olarak çalışıyorum.

 

KENDİNİ DENEMEK İÇİN GİRDİ

 

Kendimi denemek için girdiğim üniversite sınavında başarılıoldum. Üniversiteye kaydımı yaptırdığım gün nasıl mutluydum anlatamam.Mezuniyetimde ise mutluluğumu anlatacak kelime bulamıyorum. Mezuniyet töreniöncesi çok heyecanlandım. Dostlarım ve mesai arkadaşlarım beni başarımnedeniyle kutladı, güzel dileklerde bulundular. Ben de gençlere örnek olmanınmutluluğunu yaşıyorum" diye konuştu.

 

TORUNLARINA ÖRNEK

 

3 evlat, 4 torun sahibi olduğunu söyleyen Mustafa Sevim,"En büyük hayalim gerçek oldu. Çocuklarıma iyi bir baba olduğumudüşünüyorum. Şimdi torunlarıma örnek olup, ileride anlatacakları güzel bir anıbırakacağım.

 

GÖSTERDİĞİ ÇABANIN ÖDÜLÜ ALDI

 

Eğitimin önemini her zaman evlatlarıma ve çevremdebulunanlara anlattım" dedi. Mustafa Sevim'in azmi karşısında saygıduyduklarını söyleyen sınıf arkadaşları ise "Mustafa Sevim'in azminehayran kaldık. Bizden daha çok çaba gösterdiğine ve bunun ödülünü aldığınıdüşünüyoruz" diye konuştu.

 

İLK 10 İÇİNDE

 

Okul müdür yardımcısının elinden mezuniyet belgesini alanMustafa Sevim, hocalarıyla duygu dolu anlar yaşadı. 62 yaşındaki öğrencilerininbaşarılı ve örnek bir öğrenci olduğunu söyleyen hocaları, Mustafa Sevim'in ilk10 içine girerek büyük başarı gösterdiğini belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

çeçen

09 Temmuz 2016 Cumartesi 09:40

Emekli olsan senin yerine azda başkaları çalışsa 36 sene çok devlete yazik

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR