26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Elif Sıla’ya baba soyadı verildi

Elif Sıla’ya baba soyadı verildi

İhale ilanları

Kesikbaş Cinayeti sonrası dünyaya gelen ve sır gibi saklanan Elif Sıla bebeğe biyolojik babası olduğu DNA testi ile kanıtlanan Nurettin Gider’in soyadı mahkeme kararı ile verildi. Tüm ülke onu kan donduran bir cinayet ile tanıdı. Yalvaç’ın Koruyaka köyünde kendisine tecavüzettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider’i av tüfeği ile öldürdükten sonra başınıköy meydanına atan Nevin Yıldırım’ın karnında taşıdığı ve olaydan 2 buçuk aysonra dünyaya gelen kız bebek henüz 1 yaşında mahkemelik oldu.


KAMU DAVASI AÇILDI


Nurettin Gider’in katil zanlısı olarak tutuklanan vecezaevinde iken doğum yapan Nevin Yıldırım’ın dünyaya getirdiği ancak kucağınabir kez bile olsun almadığı kız bebeğe Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından Elif Sıla ismi verilmişti. Doğar doğmaz DNA örnekleri gönderilen Elif Sıla’nın babasının yüzde 99,9 Nurettin Gider olduğu İzmir AdliTıp Kurumu tarafından tespit edilmişti. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Osman Çabuk, Yalvaç Aile Mahkemesine bebek Elif Sıla, anne Nevin Yıldırım, baba Nurettin Gider’in eşi ve 2 çocuğu ile Nüfus İdaresi hakkında kamu davası açtı. Duruşmaya Nurettin Gider’in eşi Keziban Gider ile Elif Sıla adına kayyum tayinedilen Avukatı Sait Demir katıldı. Mahkeme biyolojik babası olduğu DNA testiile kesinleşen ancak daha önce nüfus kayıtlarına Nevin ve İsmail’den olma ElifSıla Yıldırım diye geçirilen çocuğun soy bağının düzeltilmesi istemi ile açılandavayı görüşerek karara bağladı. 2013/305 Esas 721 karar numarası ile sonuçlanan davada Elif Sıla’nın baba adı Nurettin, ana adı Nevin soyadı ise Gider olarak düzeltilerek kütüğe işlenmesine karar verildi. Karar Keziban Gider’in yüzüne okunurken diğer davalılara ise tebligat yapıldı.


HER İKİSİNİN DEİKİŞER ÇOCUĞU VARDI


28 Ağustos 2012 akşamı Koruyaka köyünde vurulduktan sonrabaşı kesilerek köy meydanına atılan Nurettin Gider’in resmi nikahlı eşinden 1kız 1 oğlu bulunuyordu. 2006 yılında evlenen Nevin Yıldırım’ın ise buevlilikten 2007 ve 2009 doğumlu 2 kız çocuğu bulunuyordu. 17 Kasım 2011tarihinde dünyaya gelen Elif Sıla, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ismi sır gibi saklanan koruyucu bir aileye verilmişti. Elif Sıla’nın4 kardeşi oldu ancak bu kardeşleri ile ilerleyen yıllarda görüşüp görüşemeyeceği bilinmiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR