21 Ocak 2018 Pazar

  • 3,810 TL
  • 4,657 TL
  • 162,94 TL
  • 115.147
ISPARTA
ESKİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR

ESKİ DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM YAPTILAR

İŞTE EN GÜZEL UZLAŞMA BURADA

İŞTE EN GÜZEL UZLAŞMA BURADA

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

VE KÖTÜ KOKU SORUNU BİTİYOR

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

ISPARTA'YA YHT İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Savcı Müebbet hapis istedi

Muhammet Kara cinayetinin zanlısı olarak tutuklu bulunan 2 sanık hakkında Savcı mütalasında ayrı ayrı müebbet hapis cezası isterken tehdit suçu işlemediklerini belirterek beraatlerini talep etti

Asayiş

İki yıl önce Anıt Kavşağına yakın bir yerde Muhammet Kara isimli şahısı silahla öldürdükleri iddiası ile tutuklanan sanıklar Ümit Kaplan ve Berat Kırmızıgül dün hakim karşısına çıktı.

 

            Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sıdıka Ayşegül İskenderoğlu’nun raporunun bitmesinden sonra yeniden göreve dönmesi ile birlikte karar aşamasına gelen dosyada Cumhuriyet Savcısı karar hakkındaki mütalasını verdi. Savcı sanıkların cinayeti birlikte işlediklerini iddia ederek her iki sanığında TCK 81/1 maddesi uyarınca cezalandırılmalarını istedi. Savcı, sanıkların üstüne atılı bulunan tehdit suçu nedeni ile de beraatlerine karar verilmesi talebinde bulundu. İddianamede sanıkların haksız tahrik indiriminden yararlanması konusunda bir talepte bulunulmadı. Mahkeme heyeti mütalaya uyduğu takdirde sanıklar Ümit Kaplan ve Berat Kırmızıgül ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılacak.

 

           NE OLMUŞTU?

 

            12 Temmuz 2012 tarihinde gece saatlerinde Muhammet Kara ve bir yakınının bulunduğu araca Berat Kırmızıgül’ün kullandığı otomobilde bulunan Ümit Kaplan köstebek tüfeği denilen kısa namlulu silahla ateş ederek göğüs bölgesinden yaralamış, yaralı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

 

            Zanlılardan Ümit Kaplan olay gecesi Muhammet Kara’nın kendilerini görüşmeye çağırdığını buluşma yerine gittikleri sırada maktül Muhammet Kara’nın elinde silah olduğunu görünce aracın camından ateş ettiğini vurma kastı olmadığını ileri sürmüştü. Yaklaşık 2 yıldır devam eden yargılamada sona yaklaşıldı. Sanık avukatları Berat Kırmızıgül’ün cinayet ile ilgisinin bulunmadığını iddia etmişler ve suçlamaları kabul etmemişti.

            DAVA 8 MAYIS’A ERTELENDİ

 

            Mahkeme Heyeti mütala hakkında sanık avukatlarının savunma yapması ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 8 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’e ertelediğini belirterek celseyi tamamladı

KAYNAK : ÇINARALTI  NURETİN ARKAN 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR