27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

Kapıdan kovuldular

Atabey Derneği yönetimi sürprizle karşılaştı.

Asayiş

Atabey’de 18 Mayıs’ta düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri önemli bir krize neden oldu. Atabey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen şenlilere destek verenler için hazırlanan teşekkür plaketlerinin takdimi sırasında Atabey Belediyesi’nde ilginç bir olay yaşandı. Şenliklere katılmamasına rağmen Belediye personelinin desteğine karşın Belediye Başkanı Ali Bal’a teşekkür ziyaretinde bulunan Dernek yöneticileri makama alınmadı. İddialara göre, Başkan Bal, dernek yöneticilerini kapıdan kovdu.

            Atabey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu, bu olay üzerine olağanüstü toplanarak basın açıklaması yapılmasına karar verdi. Dernek Başkanı Tevfik Akar ve yönetim kurulu tarafından hazırlanan basın açıklaması kamuoyuna böyle duyuruldu:

“18 Mayıs 2012 Cuma günü Atabey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu 06 Mayıs 2012 Pazar günü Atabey Hıdırlık Mesirelik alanında düzenlenen 1. Hıdrellez Şenlikleri Programına destek veren Atabey Kaymakamı Sayın Sedat İnci, Atabey Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sayın Doç.Dr. Adnan N. Yıldırım, Atabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Koku ve Atabey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Süleyman Can, Atabey Hacı Naciye Kasap ATML Müdürü Sayın Memiş Çiftçi  ile yine aynı okulda Müdür Yrdımcısı Sayın Sezgin Celep, Atabey Atatürk İÖO Müdürü Sayın Keramettin Ayaz ile yine aynı okul anasınıfı öğretmeni Sayın Sara Kutlu Doğan, Atabey Lisesi Müdürü Sayın Remzi Maden, Atabey 75.Yıl YİBO Müdürü Sayın Ümit Yeter’i ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek teşekkür etmiş ve hepsine ayrı ayrı teşekkür plâketi takdim etmiştir.

Teşekkür ziyaretleri sırasında çok sıcak ve samimi görüşmeler yapılıp bundan sonra da hep birlikte Atabey’e hizmet etme sözü verilmiştir.

Atabeyliler Derneği Yönetim Kurulu teşekkür etmek ve teşekkür plâketi takdim etmek için Atabey Belediye Başkanı Sayın Ali Bal’ı makamında ziyaret etmiş ancak daha makam odasına bile giremeden kapıdan nezaketsiz ve saygısızca kovulmuşlardır. Bu nezaketsiz ve saygısız davranıştan dolayı Atabey Sos.Yar. ve Day. Derneği Yönetim Kurulu aşağıdaki açıklamaları yapmıştır.

Atabey Belediye Başkanı Sayın Ali Bal, Derneğimizin düzenlemiş olduğu 1.Hıdırellez Şenliğine davetli olduğu halde katılmamasına rağmen şenliğimiz programına belediye personelinin yapmış olduğu destekten dolayı Yönetim Kurulumuz  teşekkür ziyaretlerinde Atabey Belediye Başkanı Sayın Ali Bal’ı da unutmayarak  teşekkür etmek ve teşekkür plâketi takdim etmek için makamında ziyaret etmiştir. Ancak yönetim kurulu üyelerimiz Atabey Belediye Başkanının makam odasının kapısından içeriye adım atar atmaz, Atabey Belediye Başkanı Ali Bal “BEN SİZİ KABUL ETMİYORUM, BENİM SİZİNLE İŞİM OLMAZ, DEFOLUN GİDİN!..” sözleriyle Derneğimizin Yönetim Kurulu üyelerini makamından kovma nezaketsizliğini ve saygısızlığını göstermiştir.

Yönetim Kurulu Üyelerimizin “Biz şahsımız için gelmedik, derneğimiz adına geldik ve derneğimiz adına teşekkür edip plâket takdim etmek istiyoruz” demelerine karşılık tekrardan “SİZİ KABUL ETMİYORUM, DEFOLUN GİDİN !..” sözleriyle dernek yönetim kurulumuzu makamından kovmuştur. Tabii ki bu nezaketsiz ve saygısız hareket dernek yönetim kurulu üyelerinin şahsına değil, TÜM ATABEYLİLER DERNEĞİ YÖNETİM, DENETİM VE KAYITLI ÜYELERİ İLE TÜM ATABEYLİLERE yapılmış saygısızlıktır. Çünkü belediye başkanlığı makamı şahsa özel değil vatandaşların makamıdır. Bu kabul edilemez nezaketsizlik ve saygısızlık karşısında yönetim kurulu üyeleri son derece sabırlı ve sakin duruşla kendilerine yakışır şekilde hareket etmişler ve gülümseyerek belediyeden çıkmışlardır. Bizler biliyoruz ki; Gülümsemek; dostlarımıza karşı sunduğumuz en iyi ikram, düşmanlarımıza karşı da en asil darbedir!..”

Sayın Başkan bu güne kadar Derneğimizin düzenlemiş olduğu faaliyetlerin tamamına davet edilmesine rağmen hiçbirine katılma nezaketi göstermemiştir. Bu da yetmezmiş gibi karşılaştığımız ortamlarda bizlere “Dernek – mernek işleri bitmiştir kapatın bu derneği; Atabey ve Atabeylilerden bir şey olmaz dinelir (ayakta kalmak anlamında) kalırsınız vb.” yakışıksız sözlerle hep derneğimizin çalışmalarını ve bizleri olumsuz etkilemeye çalışmıştır. Ancak unutulmamalıdır ki; “Haksız eleştiri… çoğu zaman şekil değiştirmiş bir hayranlıktır !.. ”

 Dernek yönetim kurulu olarak bizler şunu çok iyi biliyoruz ki, Atabey Belediye Başkanının yapmış olduğu bu nezaketsiz ve saygısız davranış sadece kendisini bağlar, ne belediye meclis üyelerini ne de belediye personelini bağlamaz. Bizler Atabey Belediye Meclis Üyeleri ile Atabey Belediye Personelinin tamamına her zaman göstermiş oldukları ilgi ve destek için teşekkür ederiz. Ancak Atabey Belediye Başkanı gibi Atabey’e hizmeti amaç edinmemiş, sadece kendisine hizmeti ve geçmişin intikamını almayı amaç edinmiş insanlar hangi makamlarda olursa olsunlar ve bizlere karşı nasıl davranırsa davransınlar bizleri yıldıramayacaklar, aksine bu tür nezaketsiz ve saygısız eylemleri bizleri Atabey’e ve Atabeylilere hizmette daha fazla hırslandıracaktır. Bizler Atabey ve Atabeylilere hizmet yolculuğunda gökyüzünün en tepesinde uçmaya ant içtik. Yani William Churchill’in dediği gibi; “Uçurtmalar, rüzgâr kuvvetiyle değil, bu kuvvete karşı uçtukları için yükselirler.”

Bizler bu Derneği birçok fedakarlık ve üstün cesaretle kurarken sayın başkan Atabey’den uzak ve Atabey’e dönmeyi hayal bile edemiyordu. Yani derneğimizin kuruluşundan bu güne kadar ne fedakarlıklar ve özverilerde bulunulduğu ile yapılan etkinlikleri hayal bile edemiyor. Ancak Sayın başkan rahat olmalı. Çünkü bizim yani hepimizin derneği olan ATABEYLİLER DERNEĞİ, Atabey Belediye Başkanının “duasıyla kurulmamış ve O’nun bedduasıyla da yıkılmayacaktır.”

            Biz Atabey Sos. Yar. ve Day. Derneği Yönetim Kurulu olarak Atabey Belediye Başkanı Ali Bal’ı bizler nezdinde tüm Atabeyli hemşerilerimize yapmış olduğu bu nezaketsiz ve saygısız davranış karşısında kınıyoruz. Derneğimizin yapmış olduğu başarılı ve etkili faaliyetler ile kamuoyundan almış olduğu güç neticesinde, Sayın Belediye Başkanının takınmış olduğu kaba üslup ve nezaketsiz davranışlar kendisini sürekli aşağıya çeken unsurlardan biri olduğunu eğer kendisine söyleyen olmadıysa bizler hatırlatırız. Bu üslup ve nezaketsiz davranışlarınız sizi sürekli aşağıya çekerken derneğimizi de sürekli yükseltmektedir. Zannediyoruz ki; Sayın belediye başkanı içinde bulunduğu çaresizlikten, başarısızlıktan ve umutsuzluktan olsa gerek bir başkana yakışmayacak üslupla ve nezaketsizlikle hareket ediyor. Bir belediye başkanı olarak hangi akılla ve hangi mantıkla böyle bir kaba davranışta bulunabiliyorsunuz!.. Sizin oturduğunuz makam ve size oy veren seçmene hiç mi saygınız yoktur ki seviyeyi bu kadar düşürebiliyorsunuz!.. Belediye başkanlığı makamının size istediğinize istediğinizi söyleme yetkisi verdiğini mi zannediyorsunuz!.. Bizler Sayın başkana  sadece Mevlana’nın güzel ve bilinen bir dörtlüğü ile cevap veriyoruz ve başkanın bu nezaketsiz davranışını ve sözlerini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz !..”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR