18 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,730 TL
  • 5,492 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043
ISPARTA 21°
EĞİRDİR DEN ACI HABER

EĞİRDİR DEN ACI HABER

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

BU DİREK TEHLİKE SAÇIYOR

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

KORKUNÇ KAZADA CAN VERDİLER

ISPARTA'DA 12'Sİ TUTUKLU 27 SANIĞIN YARGILANDIĞI DAVA BAŞLADI

ISPARTA'DA 12'Sİ TUTUKLU 27 SANIĞIN YARGILANDIĞI DAVA BAŞLADI

Asayiş

ISPARTA'da 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde kullanılmak üzere 700 Harbiyeliyi Ankara'ya götürmeye çalıştığı iddiasıyla 12'si tutuklu 27 sanığın yargılandığı dava başladı.

Isparta 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde aralarında eski Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya'nın da bulunduğu 27 sanığın yargılanmasına bugün başlanıldı. Adalet Sarayı'nın konferans salonunda görülen davaya tutuklu sanıklar eski Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya, eski Kurmay Başkanı Albay Devran Çetinkaya, eski Bölük Komutanı Yüzbaşı Salih Kolcu, eski Personel Şube Müdürü Ali Akpınar SEGBİS ile katıldı.8 tutuklu sanık ile diğer tutuksuz sanıklar, mahkemede hazır bulundu.

ÜNİFORMADAKİ F SERİ 1 DOLAR SORULDU

Duruşmada tutuklu sanık eski Yarbay Mustafa Kayar savunma yaptı. 15 Temmuz gecesi Kurmay Başkanı Albay Devran Çetinkaya'nın kendisine güvenlik nedeniyle Harbiyelilerin toplatılması ve Ankara'ya gönderilmesi talimatı verdiğini belirterek, darbecilere destek için yapıldığını bilmediğini kaydetti.

Mahkeme Başkanı Yazıcı, Kayar'a savunmasının ardından bazı sorular yöneltti. Üniforması imha edildiği sırada cebinden çıkan F serisi 1 doları sordu. Kayar ise F serisi 1 doların kendisine ait olmadığını söyledi.Paranın defterin içine nasıl girdiğini de bilmediğini anlattı.

Eşinin FETÖ/PDY'den ihraç edildiğini, tutuklandığını ve tutuklanma gerekçesini soran Kayar'a; "Bilmiyorum" demesine üzerine Mahkeme Başkan Yazıcı,"İnsan eşinin neden tutuklandığını bilmez mi?" dedi.

TUTUKLU ESKİ BİNBAŞI SAVUNMA YAPTI

Tabur komutanı olan tutuklu sanık eski binbaşı Gökhan Açıkgöz, mahkemede savunma yaptı. Harbiyelilerin 15 Temmuz gecesi daha önceden planlanmış olan 32 kilometrelik yürüyüşü olduğunu belirterek;  "15 Temmuz saat 20.00 sıralarında Albay Enver Topal'ın kendisini aradığını, bu yürüyüşün iptal edilerek öğrencilerin komutanlığına dönmesi ve ardından da Ankara'ya gönderilmesini talimatını verdiğini kaydetti.

Daha sonra öğrencilerin yürüyüşünü iptal ederek, komutanlığa döndükten sonra tutuklu sanık Devran Çetinkaya ile görüştüğünden bahsetti.

Çetinkaya'nın "Ankara'da sıkıntılı durum var. Tüm Harbiyeli öğrencileri Ankara'ya göndereceğiz" dediğini belirten Açıkgöz,öğrencilerin komutanlığa gelme emrini verdiğini anlattı.

Duruşma yarına ertelendi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Özgür özcan

17 Mayıs 2017 Çarşamba 06:51

KONU SDÜ DAVASI OLUNCA BURASI YORUMDAN GEÇİLMEZDİ. ÇÜNKÜ Ş.......SZLERİN DERDİ KADRO ALAMAMAKTI. ÜLKE DARBE KİMSENİN UMURUNDA DEĞİLMİŞ ONU ANLADIK. SDÜ DAVASININ ALTINA YORUM YAPANLARIN DİLLERİ Bİ TARAFLARINA KAÇMIŞ.

vatandaş

17 Mayıs 2017 Çarşamba 12:42

ya kardeşim senin yazdığın yorumun aynısı ben yazacaktım neyse boşver dedim sonra. sonuna kadar haklısın gerçek suçlular bunlar kimsenin kötü bir söz söylediği yok bunlara. nerede masum bir bir akademisyen, öğretmen doktor var söylenmedik kötü söz bıraklıyorlar onlara.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR