27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

Efsane geri döndü

Yaklaşık 41 yıldan beri Ispartalılara nefis şiş ve pide çeşitleri sunan yaklaşık 2 ay önce kapanan Kebap 49 tekrar açıldı.

Asayiş

       1971 yılından beri Ispartalılara şiş ve pide çeşitleri sunan yaklaşık 2 ay önce kapanan Kebap 49 tekrar açıldı. Matbaalar Caddesinde Salih ve Sami Büyükkahraman kardeşler tarafından hizmete sunulan, daha sonra EKK binası karşısına taşınan Kebap 49, 1984 yılından itibaren ilin üst düzey bürokratları başta olmak üzere siyasilerin ve iş adamlarının vazgeçemediği uğrak yeri haline geldi. 2000’li yılların başında kendi binasında hizmet sunmaya başlayan Kebap 49, Salih Büyükkahraman’ın Antalya’ya gitmesinden sonra kardeşi Sami Büyükkahraman tarafından işletiliyordu. Sami Büyükkahraman Ayazma Mesireliğinde Park Suare Restoran’ı açtıktan bir süre sonra Kebap 49’u kapatmıştı. 

        Isparta’da aranan isim haline gelen Kebap 49’un kapanmasına gönlü razı olmayan Salih Büyükkahraman, eserine sahip çıktı ve işletmeyi yaşatması için uzun yıllar aynı yerde garsonluk yapan Bekir Sözer’e devretti. Salih Büyükkahraman “Isparta’nın sembolü haline gelen Kebap 49’u tekrar açıyoruz. İşyerini, küçüklüğünden beri bizimle beraber çalışan personelimiz Bekir’e devrettim. Bu kardeşimizin Kebap 49’u eski durumuna getireceğine inanıyorum. Kebap 49, 28 Haziran 2012 Perşembe gününden itibaren Ispartalı hemşerilerimize hizmet sunmaya başlamıştır” dedi.

 
 
 
 
 
 
  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR