20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,055 TL
  • 4,981 TL
  • 174,46 TL
  • 111.091
ISPARTA 11°
BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

DEV ANKET SONUÇLANDI

Isparta'nın bazı mahallelerinde Doç. Dr. M. Hakan Kiriş ve ekibi tarafından yapılan araştırma, en başarılı vekilin Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel'in olduğunu ortaya koydu. Başarı sıralamasında CHP'li Ali Haydar Öner ise son sırada yer aldı.

Asayiş

EN BAŞARILI VEKİL RECEP ÖZEL

Doç. Dr. M. Hakan Kiriş ve ekibi tarafından merkezde değişik mahallerde yapılan araştırmada, Isparta’nın en başarılı vekili Ak Parti Milletvekili Recep Özel oldu. Recep Özel yüzde 34.08 oranla ilk sırayı aldı. Ak Parti’nin diğer milletvekili S. Sadi Bilgiç ise yüzde 28.25’lik oranla ikinci sırada yer aldı. MHP Milletvekili Nevzat Korkmaz yüzde 20.17’lık oranla üçüncü sırada, CHP Milletvekili Ali Haydar Öner’de yüzde 17.4 ile son sırada yer aldı. Ali Haydar Öner'in başarı sıralamasında son sırada olması ise bazı kulislerde CHP Genel Merkezi’nin milletvekili aday adaylığı sürecince yanlış isim üzerinde durmasını eleştirdi.

BASININ FAKTÖRÜ BÜYÜK

Milletvekillerinin, öncelikli tanınma nedenlerine bakıldığında basın-yayın bu tanınırlığı sağlayan en etkili bir araç olarak, Yüzde 64.3 oranı ile ilk sırada yer almayı başardı, partili olması yüzde 10.8, Arkadaş İş Çevresi yüzde 10.5, Diğer yüzde 9.5, Seçim propagandasından yüzde 4.8 oranları takip etti.

ISPARTA GÜNAYDIN’I İYİ TANIYOR

Yapılan çalışmada, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın tanınırlık oranı yüzde 96.3 olarak tespit edildi. Başkan Günaydın’ı yüzde 3.5 kısmı tanımazken, yüzde 0.2 kısmı ise yanlış tanıyor.

VALİNİN TANINMA DÜZEYİ

Isparta Valisi Memduh Oğuz’un tanınma düzeyi ise Başkan Günaydın’a oranla biraz geride kaldı. Vali Oğuz’un tanınırlık oranı yüzde 78,8 olarak tespit edildi. Vali Oğuz’u Yüzde 18.7 kısmı tanımazken, yüzde 2.5 kısmı ise yanlış tanıyor.

BABA ve MUMCU UNUTULMUYOR

Lider siyasetçi yetiştiren ve adını hep bu şekilde duyuran Isparta’da Süleyman Demirel ve Erkan Mumcu hala en çok tanın iki siyaset adamı olarak öne çıktı. Ispartalı en ünlü siyaset adamı yüzde 79.8 oranı ile 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel olurken, yüzde 20,9 oranla ikinci ünlü siyasetçi Erkan Mumcu oldu. Yüzde 11.5 oranını ise diğer siyasi adamlar paylaştı.

GÜNAYDIN’I BAŞARILI BULUYORLAR

Öte yandan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın başarı oranı yüzde 36.3 olurken, yüzde 40.1’lik kısmı ‘Kısmen’ başarılı, yüzde 23.7 kesimi ise başarısız buldu.

ARAŞTIRMAYA YENİ EKLENTİLER YAPILDI

Öte yandan, SDÜ Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Mehmet Kiriş, araştırmanın Isparta halkının siyaset ve devlet adamlarının tanınırlık düzeyinin ölçülmesine yönelik olduğunu kaydetti. Kiriş, araştırmanın Isparta’da değişik mahallelerde yüz yüze 402 kişiyle görüşülerek yapıldığını kaydetti. Isparta’da Siyasetçi ve Yöneticilerin Tanınırlığı Araştırması’nın İkinci Ayağı Ekim 2012’de yapıldığını söyleyen Kiriş, 2010 araştırmasından farklı olarak tanınmanın yanında başarılı bulunup bulunmadığı ya da hali hazırdakiler dışında kimlerin milletvekili ya da Belediye Başkanı olarak görülmek istendiği gibi yeni soruların araştırmaya eklendiğinin altını çizdi. 

 
ISPARTA'NIN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLİ RECEP ÖZEL OLDU 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR