22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,557 TL
  • 5,385 TL
  • 188,69 TL
  • 103.027
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

BURASI CAMİ MEYDAN YERİ DEĞİL

Yozgat'ta cuma namazında imam, "Beni şikayet eden erkekse ayağa kalksın" dedikten sonra yaşlı adamı tekme tokat dövdü.

Asayiş

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Boğazcumafakılı köyünde M.T. isimli imam, cuma namazında, "Beni şikayet eden erkekse ayağa kalksın" dedikten sonra cemaatten 77 yaşındaki yaşlı adamı tekme Tokat döverek hastanelik etti.

TEKME Tokat DÖVDÜ

Edinilen bilgiye göre; Boğazcumafakılı köyü imamı M.T., cuma namazı öncesi hutbede, “Vakit namazlarına zamanında gelmediğim için beni şikayet ediyorlarmış. Kimse erkekse ayağa kalksın” dedi. Daha sonra hutbede cübbesini çıkararak aşağı inen M.T., 77 yaşındaki Sabri Yiğit’i tekme Tokat dövmeye başladı. Araya giren vatandaşlar, yaralanan Sabri Yiğit’i Sorgun Devlet Hastanesi’ne kaldırırken, cemaat cuma namazını kılmadan camiden ayrıldı.

 

 

 

"BURASI CAMİ MEYDAN YERİ DEĞİL"

 

Yaralanan Sabri Yiğit, "İmam hutbedeydi. 'Beni şikayet ediyorlarmış' dedi. Bana bakarak konuştu. Ben de, 'Seni ben şikayet etmedim' dedim. Bana, 'Erkeksen dışarıya çık' dedi. Ben de, 'Burası cami, meydan yeri değil' dedim. Bu sırada üzerindeki cübbeyi çıkarıp hutbeden inerek beni tekme Tokat dövmeye başladı. Elim yüzüm kanlar içinde. Dişlerim kırıldı” dedi.

 

"CÜBBESİNİ ÇIKARIP DÖVDÜ"

 

Cemaatten Ekrem Kılıç ise, "Hoca hutbedeyken, 'Beni şikayet etmişler' dedi. Vakit namazlarına gelmediği için şikayet etmişler. Bunun üzerine hutbeden inerek 77 yaşındaki Sabri Yiğit’e saldırdı. Adamı tekme Tokat dövmeye başladı. Üzerindeki cübbeyi dahi çıkarmış. Aşağı iner inmez hemen tekme vurdu” dedi.

 

"BABAMI ÖYLE GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRDIM"

 

Sabri Yiğit’in oğlu Osman Yiğit ise, babasını kanlar içinde görünce çok şaşırdığını belirterek "Babamı kanlar içinde görünce şok geçirdim. Cami imamı bunu nasıl yapar? Allah’ın evinde böyle bir olayın yaşanması hiç doğru değil." şeklinde konuştu.

Belinde sinir sıkışıklığı nedeniyle felç olan ve yürüyemeyen hasta başarılı bir ameliyatla yeniden yürümeye başladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

maalesef

26 Mayıs 2014 Pazartesi 08:45

ıspartada camilerde diyanetin sorumsuzluğu denetimsizliği çok personeline sahip çıkmıyor ben imam falanda değilim , camileri çok bilen (her camide bir iki tane var) adamlar sahiplenmiş , yalan yanlış ezan okumlar, namaz kıldırmalar imamı müezzini yönetmeler, herşeyi bilmeler, görevli bir şey dese şikayet tabi diyanet cematten yana , BENCE CEMAATİ DÖYEN GÖREVLİ İŞİN ASLINDA HAKLIDIR. DİYANET CAMİLERE Bİ BAK İNSANLAR CAMİYE GELMEYE TEREDDÜT EDİYO (BİR HAFTADA 4-5 CAMİ GEZDİM) MÜEZZİNLERİN HEPSİ CEMATTENBİLİR KİŞİ HEPSİ YALAN YANLIŞ OKUYO - HAŞA

murat

24 Mayıs 2014 Cumartesi 14:00

bu tür imamlar ıspartada malesef çok sadece imamlıgı bi maddi amaç ugruna yapıyorlar ne yazıkki

halil

24 Mayıs 2014 Cumartesi 09:42

o adamı imam döverken cemaat naparmış ?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR