27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

İSA YALÇIN'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK SERT TEPKİ

İSA YALÇIN'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK SERT TEPKİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BU BİR REZALET!

BU BİR REZALET!

Asayiş

Isparta'nın en gözde mekanlarından Çünür Tepesi'nin halini görenler isyan ediyor. İslama hizmet eden Eyüp Dede, Yakup Dede, İncili Baba gibi 3 evliyanın türbesinin yer aldığı Çünür Tepesi artık alkoliklerin mekanı haline geldi. Daha ötesi Çünür Tepesi, fuhuş olayları ile gündeme geliyor.

         Çünür Mahallesi'nin başarılı muhtarı Kadriye Bilgiç, Isparta'nın prestij merkezi Çünür Tepesi'nin bu halinden oldukça rahatsız. Mahalle sakinleri ile başka insanların Çünür Tepesi'nin durumuyla ilgili şikayetleri kendisine ilettiğini belirten Bilgiç, şu açıklamalarda bulundu:

SOKAK KÖPEKLERİ KORKUTUYOR

         Çünür Tepesi'nin (Yaka Mesireliği) yolları ve kilit taşları bozulmuş. Piknik alanının etrafında köpek ve koyun sürüsü var. Bu durum bizi rahatsız ediyor. Ağaç kurularının toplanması, var olan ağaçların da budanıp yerine yenilerinin dikilmesini istiyorum. Ben engelli olduğum için çok fazla çıkamıyorum. Biraraba denk gelirse çıkıyorum. Geçen gün müdürlerimizle çıktığımızda ağaçlar ve yeşilliklerin hepsi kurumuştu.

VATANDAŞLAR RAHATSIZ

         Yaka Mesireliği ’ne piknik yapmak için giden vatandaşlar köpeklerden, kuzulardan,koyunlardan ve çobanlardan rahatsız oluyor. Bu durumun büyük sıkıntısı var.Etrafta köpekler dolaşırken piknik yapmaya gelenler korkuyor. Hayvanların yaptığı pislikler ortada. Şikayetlerin çoğunluğu bu yöndedir. Bu şikayet Kent Konseyi’ne de gitmiş. Hayvanlar kaldırılacaktı ama hiçbir gelişme yok.Başkanımız bu konuda ne düşünüyor bilmiyorum.Burada yaşayan vatandaşların da etrafındakileri düşünmesi gerekiyor. Özellikle Yaka Mesireliği ’nin koyun çobanlarından rahatsız oluyoruz. Okul müdürü de dilekçe verdi. Çocuklara yakın olduğundan ve köpeklerin çocukları rahatsız etmesinden dolayı kaldırılmalıdır.  Halktan aldığım tepki,Çünür Mahallesi’nde merkezde bulunan hayvanların kokusundan ve sineğinden rahatsızlar. Bazı öğrenciler elinde çöpü tutarak gidiyor bazıları da bahçedeki asmaların arasına sıkıştırıyor. Burada oturan bazı vatandaşları zabıta uyarmasına rağmen evini önündeki odunları kaldırmıyor. Çünür Tepesi’ ninyolları başlı başına bir sorun. Bu yolun yapılmasını istiyoruz. Ağaç kurularının kesilip, yeni fidan dikilmesi… Tepede bulunan şelalenin ve yeşilliğin korunması… Çünür Tepesi’ne çıkan çobanlara ceza verilmelidir.

ÇÜNÜR TEPESİ 24 SAAT KORUNMALI

          Çünür Tepesi’nde fuhuş çok oluyor. Orada mescitliğin içinde bile fuhuş oluyor. Onları görenler var. Orada alkol tüketiliyor. Yukarıda 3 adet evliya türbesi var. O türbelerin orada bu tür olayların olması bizi fazlasıyla üzüyor. Orada 24 saat bir bekçi olması gerekiyor. Belediye başkanına daha önceleri beyan etmiştik.Başkanımızın yoğun çalışmalarından dolayı randevu kabul etmiyor. Bu konuyu özellikle söylemeye gideceğim. Dilekçeyle beyan olmuyor. Yüz yüze bir halimizi anlatmak istiyoruz. Randevu talebinde bulunduk kabul edilirse dileklerimizi yüzyüze söyleyeceğiz. Bu mahallede 2 dönemdir muhtarlık yapıyorum. Belediyeden temizlik konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Çünür Mahallesi’nde köy hayatı devam ettiği için biz daha mahalle olamadık. Çiftçilik, tarımsal alan daha devam ediyor. Çevre alanında biraz dağınık gibi görünsede belediyenin temizlik konusunda sık sık aramaları hem de aradığımız zaman gelmeleri bizim çöp sıkıntımızın olmadığını gösteriyor.

Ağaçlar budanmaya girdi. Burada birkaç defa yangın oldu.Tepelerde fazla olmasa da etek yerlerinde kuruluk var. Oralar budanacak ya dakesilmesi gerekiyorsa kesilecek, yerine ağaç dikilecek. Defalarca istediğimiz talep bu. Başkanımızın kendi gelip yerinde görmesi gerek. Ağaç kesme konusunda çok hassas olduğu için biz yapamıyoruz. Başkanımızın verecek olduğu randevuyu bekliyoruz. Başkanımızla görüştük. Budamaya yukarıdan başladılar. Çöp konusunda şu ana vatandaştan bir tepki gelmedi. Mahalle aralarımızda bile bu sıkıntı yok.

TÜRBELİ TEPEDE FUHUŞ REZALETİ

         Bizim mahallenin daha çok takibe alınması gerekiyor. Çünür Mahallesi o tepeyle biliniyor. Erenleriyle, evliyalarıyla anılıyor. Eyüp Dede, Yakup Dede, İncili Baba hep orada. Onların içinde bu tarz kötü olayların yaşanması bizi sıkıntıya sokuyor. Sizin aracılığınızla bir kez daha başkanımdan rica ediyorum. 24 saat orada nöbet tutulsun. Burada nöbet tutan kişilerin özellikle Çünür Mahallesi’den olmasını istiyorum. Çünkü gireni, çıkanı, yerli, yabancı insanı, ne iş yapacağının takibini daha çok yapar. Çünür Tepesi’ne bir kafeterya yapılabilir.Belediye başkanımız orayı kiraya verebilir, o kişi tarafından orası takipedilir. Sahipsiz gibi şu an isteyen istediği gibi girip çıkabiliyor. Öyle olduğu zaman daha bakımlı ve daha düzenli olur. Bir de orada halka açık birpiknik alanı istiyoruz. Herkes dinlensin. İş-Kur’la Belediye ortak olarak halktan insanları Çünür Tepesi’ne çıkartıp, ağaçlandırma, çapalama ve temizleme çalışmalarını yapabilir.

Ben geçen gün rektör hocamla uyuşturucu konusunda görüştüm.Ergenlik çağına girmiş çocukla uyuşturucu kullanan çocuğun davranışlarının aynı olduğunu gözlemledik. Ailelerin bilinçlendirilmesi için bir proje yaptık ve çok başarılı olduk. Çünür, ne kadar mahalle gibi görünse de burada köy hayatı var.Şu an burada yaşam alanı daha da genişledi.

ÇÜNÜR'E YENİ ŞEHİR KURULDU

         Yeni şehir bölgesinde oturmak için 10 bin kişin üzerinde insanlar bekleniyor. Bir Çünür daha geliyor. Burada 55 bin üniversite öğrencisi var. 5 bin yurt öğrencimiz var. Hep bunlar Çünür ’ün içine gelip alışveriş yapıyorlar ve Çünür halkıyla içiçe yaşıyorlar. Bu Yaka Mesireliği bizim için çok saygın bir yerdir. Mehmet Ali Akol Yaka Mesireliği ismini koyduk. Bir hocamızın öğrencileriyle beraber o ağaçlandırmayı yapmasından dolayı oraya bu ismi verdik."

 

Haber kaynak : Akdeniz Gazetesi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Karakurt

21 Kasım 2017 Salı 12:03

Belediye bakım yapsın Isparta için güzel bir yer Gökçayla kalmamalı piknik için konumu guzel

Seri

22 Ekim 2017 Pazar 00:48

Madem isparta bu kadar kotu sehrimizden gidin samet denilen adam zorla tutan yok sizi

aga

16 Temmuz 2016 Cumartesi 12:47

Cunur tepesi olmazsa yer mi yok ya PDCOMR size arabasini verir nolcak ki

celal

15 Temmuz 2016 Cuma 17:17

Samet adlı kullanıcı, sen Isparta esnafının tırnağı olamazsın. sen kimsin de genelleme yapıyorsun ahlak yoksunu mahluk.

firdevs

15 Temmuz 2016 Cuma 19:36

Samet g. bence haklı.bütün esnafları değil belki, aralarında insan olanları tenzih ederim ama birçoğu hiç gurbet görmemiş anlaşılan. hem insafsız hem de ahlak yoksunu. eşlerini kapatır, kendiler akşama kadar çene ishali olup kız öğrencileri konuşur... hem sen neden üzerine alındın bilmem :)

eren

15 Temmuz 2016 Cuma 17:11

Bugun cunur tepesi kapatsanız yapacak olan yarın baska yerde yapar. yapanlarda emin olun bizim neslimiz coluk cocugumuz yada akrabamız. ASIL SORUN BİZİM İSLAMI DÜZGÜN YASAYAMAYIP DÜZGÜN SEKİLDE NESLİMİZE ÖĞRETEMEMİZ !

Ayşe

15 Temmuz 2016 Cuma 16:55

Fuhuşun cezası yok, alan razı veren razı güle güle diyorlar. Önce ceza sistemi değişmeli, fuhuş yapanlara ceza getirilmeli. Çünür Tepesine de çay bahçeleri havuzlar v.s yapılıp kiralanmalı ve ağaçlandırılmalı

Samet

15 Temmuz 2016 Cuma 16:00

Neden bu kadar şaşırdınız ki, "ıspartanın esnafı" bir araya geldiğinde hacı hoca oluyorlar ama takva, ahlak yok; önlerinden bi kız yürüse tombala çekiyorlar. küfürbaz, abaza esnafın akş****i muhabbetleri sidrede, çünürde, öküz battıda fuhuşla alkolle son buluyor. eee işleri sabah akşam öğrenciyi nasıl kandırır cebindeki paraya çökeriz olursa bu davranışları beklemek yanlış olmaz.

Nazım

15 Temmuz 2016 Cuma 18:11

doğruya doğru şimdi... özellikle trafikte tehlike oluşturarak motosiklet ve araba( ki'genelde şahin) kullanan embesiller suç örgütü gibi hareket ediyor.. malum yerlerdeki fuhuş yapılan araçları açın bakın eminim bu embesilleri yarı çıplak yakalarsınız.

Osmanlı

15 Temmuz 2016 Cuma 15:45

Bu konu ile ilgili sayın Başkan..ve emniyetden yardım bekliyoruz...adam türbenin dibinde alkol alıyor..manzara iyi diye caminin yanında araçta ****ri meşru işler yapıyor....artık yeter..bunları lutfen fotolarını cekip sosyal medyada teshir edelim..

ramiz dayısı.

15 Temmuz 2016 Cuma 15:37

BİMER 'e ve CİMER 'e bildirin ve bir daha buralarda ve diğer yerlerde fuhuş olayı biter,EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ bu fuhuş yapanlara göz açtırmazsa fuhuş biter,sona erer!!Fuhuş yapanların ve yaptıranların şeyini keseceksin ve vereceksin ağızlarına gevip dursunlar.Böyle yerlerde İçki içenlerin ve böyle yerlerde içki -bira-rakı içerken yanında o...karı getirenlerin ve bu o...kadına bira-rakı içiren pis heriflerin,mikropların şeyini keseceksin ve ağızlarına vereceksin,gevip duracaklar.İçki içerken yanın

utanmazlar...

15 Temmuz 2016 Cuma 15:34

BİMER 'e ve CİMER 'e bildirin ve bir daha buralarda ve diğer yerlerde fuhuş olayıolmaz.EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ bu fuhuş yapanlara göz açtırmazsa fuhuş biter,sona erer!!Fuhuş yapanların ve yaptıranların şeyini keseceksin ve vereceksin ağızlarına gevip dursunlar.Böyle yerlerde İçki içenlerin ve böyle yerlerde içki -bira-rakı içerken yanında o...karı getirenlerin ve bu o...kadına bira-rakı içiren pis heriflerin,mikropların şeyini keseceksin ve ağızlarına vereceksin,gevip duracaklar.

nörittin.

15 Temmuz 2016 Cuma 15:20

Ağlama,ağlama,fuhuş yapılıyor diye ağlama!!!Fuhuş yapılıyor diye arayın 155 i ,polisler gelsin baskın yapsınlar ve suçlular emniyet müdürlüğüne gönderilsin,oradan da mahkemeye ve oradanda cezaevine...ondan sonra bu kişiler fuhuş yapıyor mu?elbette ki fuhuş yapmazlar bir daha...Suçlular cezasını bulsun.Fuhuş yapanları,fuhuş yaptıranları,pezoları EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ biliyor EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BU İŞİ SIKI TUTARSA FUHUŞ OLMAZ!!!!

nörittin .

15 Temmuz 2016 Cuma 15:17

Ağlama,ağlama,fuhuş yapılıyor diye ağlama!!!Fuhuş yapılıyor diye arayın 155 i ,polisler gelsin baskın yapsınlar ve suçlular emniyet müdürlüğüne gönderilsin,oradan da mahkemeye ve oradanda cezaevine...ondan sonra bu kişiler fuhuş yapıyor mu?elbette ki fuhuş yapmazlar bir daha...Suçlular cezasını bulsun.Fuhuş yapanları,fuhuş yaptıranları,pezoları EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ biliyor EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BU İŞİ SIKI TUTARSA FUHUŞ OLMAZ!!!! yaşasın AK PARTİ!!!!

ağlama,ağlama!!!

15 Temmuz 2016 Cuma 15:09

ağlama,ağlama,fuhuş yapılıyor diye ağlama!!!Fuhuş yapılıyor diye arayın 155 i ,polisler gelsin baskın yapsınlar ve suçlular emniyet müdürlüğüne gönderilsin,oradan da mahkemeye ve oradanda cezaevine...ondan sonra bu kişiler fuhuş yapıyor mu?elbette ki fuhuş yapmazlar bir daha...

SİZLERRR

15 Temmuz 2016 Cuma 15:05

İŞTE HERŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ....BİRZAMANLAR O VARDI..SAYIN ÇÜNÜR HALKI...

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜbaskın yapsın,

15 Temmuz 2016 Cuma 15:03

çünür tepesinde itler,puştlar,trans****üeller,homolar,alkolikler....vb. fuhuş yapıyorsa polis buralara ani baskınlar yapsın ve bu fuhuş,içki,uyuşturucu olaylarını önlesin.Polisin ani baskınlar yapmasıyla bu olaylar biter...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR