25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,718 TL
  • 5,504 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Ailesi, Bebeğe Sahip Çıktı

N.Y.'nin 'tecavüz etti' diyerek kafasını kestiği Nurettin G.'nin ailesi, bebeğe talip oldu.

Asayiş

ısparta Yalvaç'ta, kendisine yıllarca tecavüz ettiği iddiasıyla Nurettin G.'yi öldürdükten sonra başını kesip köy meydanına atan N.Y.'nin doğurmak istemediği bebeğine kurbanın yakınları sahip çıktı. Nurettin G.'nin dayıları "N.Y.'nin istemediği çocuk yeğenimizdense biz ona bakarız" dediler

 Isparta'nın Yalvaç İlçesi'ne bağlı Koruyaka Köyü'nde 2 çocuk annesi 26 yaşındaki N.Y., silah zoruyla kendisine tecavüz edip hamile bıraktığını iddia ettiği 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin G.'yi, 28 Ağustos günü av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Ardından da başını bıçakla kesip bir çuvala koydu ve köy meydanına "İşte namusumla oynayanın kellesi" diye bağırıp attı. Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan N.Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. N.Y., mahkemede verdiği ifadede, "Ölsem bile bu çocuğu doğurmayacağım" dedi. Kürtajın yasal süresinin 10 hafta olması nedeniyle 5 aylık hamile olan N.Y.'nin bebeği doğurup doğurmayacağı ise tartışma konusu oldu. Şimdi 7 aylık olan bebeğe, öldürülen Nurettin G.'nin dayıları Orhan ve Recep Ö. sahip çıktı.

 'İLİŞKİLERİ VARDI'

 İstanbul Kumburgaz'da otel işleten iki kardeşten Orhan Ö., öldürülen Nurettin G.'den olması durumunda bebeğe bakmaya hazır olduğunu söyledi. Orhan Ö. "Biz de o çocuğu kabulleniyoruz. Yeğenimizin çocuğu ise bakmaya hazırız" dedi. Recep Ö. de "Bizim yeğenimiz bizim kanımızdır, bakmaya hazırız. Eğer devlet bu çocuğa bakmamıza izin verirse biz bakarız" diye konuştu. İki dayı, N.Y.'nin tecavüz iddialarına ise karşı çıktı. İkilinin 5-6 yıl önce tarlada iş yaparken tanıştıklarını ileri süren Orhan Ö., "Tecavüz iddiaları kesinlikle yalan. Gönül ilişkisi bu" dedi.

 'EŞİ DE BAKACAK'

 "O çocuk bizim kanımız. Nurettin'in eşi de bakmaya hazır. Tecavüz iddiaları yalan. Gönül ilişkileri vardı. 5-6 yıl önce tarlada tanıştılar. Bu ülkede sadece onun mu kadın hakları var?"

 'TEK KİŞİ YAPAMAZ'

 İki kardeş dikkat çekici bir iddia daha ortaya attı. Dayı Recep Ö.'ye göre cinayet sadece bir kişinin yapabileceği bir iş değil. Recep Ö., "Bu ilişki meydana çıkınca aile bunu hazmedemedi. Namus meselesi yaptılar ve aile kararı ile benim yeğenimi hunharca öldürdüler" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR